Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2016
    Posturi
    1

    Implicit Eroare la rulare Mentor/Intrari/Iesiri/Facturi

    Buna ziua,

    De cateva zile intampin dificultati in rularea aplicatiei WinMentor in sensul ca atunci cand incerc sa deschid o factura deja inregistrata, fie ea intrare sau iesire primesc eroare ( atasez printscreen ).
    Am rulat si modul Avarie/Verificare structuri/Reindexari insa fara succes.
    Ma puteti ajuta cu o solutie?

    Multumesc anticipat.
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2015
    Posturi
    9

    Implicit

    Copiaza un folder de pe o partitie pe cealalta. Ar trebui sa iti mearga.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    A 2-a imagine expune sursa problemei: este un bug in motorul de baza de date Paradox: calculeaza spatiul liber ramas pe discul curent (cel cu Mentor.exe) nu la modul absolut, ci ca multiplu de 4GB; astfel, daca aveti 80GB spatiu liber, va da eroarea din imagine. Cum a zis si colegul, mai copiati ceva pe discul respectiv, pentru a iesi din marja respectiva.

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 373

    Implicit

    Am si eu o intrebare, ma tot lovesc de acest multiplu de 4 din cand in cand, chiar acum cateva minute m-au anuntat colegii de eroare ca sa ii ajut ca nu stiu ce se intampla. Stiam rezolvarea insa in mesajul de eroare imi spunea ca rezolvare sa rulze fisierele din arhiva bde_4g_fix.zip am gasit arhiva pe ftp dar insa nu imi ruleaza caci imi spune ca nu merge pe sistemul de operare existent fiind un 64 biti banuiesc ca de aici e problema, insa acest fisier din arhiva rezolva bug-ul de multiplu de 4 sau e doar temporar ca si copierea unui folder?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •