Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 373

    Implicit eroare inactivitate mentor

    Am instalat si eu versiunea 811.01 si am o situatie foarte ciudata, deschid mentorul lucrez (nu conteaza ca in date sau in liste) si daca las mentorul deschis si ma duc sa imi iau un dosar si ma intorc dupa cateva minute gasesc fereastra de mentor ca in loc de scris are banda neagra la orice meniu, am 10-20 de mesaje de eroare in bara si care zic asa: "exception EintOverflow in module mentor.exe at 004617B5. Integer overflow." cum se vede si in poza atasata, ce pot face ca sa scap de aceasta eroare. Multumesc anticipat pentru ajutor

    PS: sunt 30 de mesaje de eroare identice, si asa imi face la toti utilizatori, le inchid mesaj cu mesaj dupa care pot apas pe locul unde este spre liste sau spre date deipinde unde ma aflu si pot lucra, daca nu ating mentorul dupa cateva minute aceeasi eroare, chiar daca ma deloghez si ma reloghez din nou, daca il las cateva minute imi apar cele 30 de mesaje de eroare, ciudat este ca am numarat de 3 ori si de fiecare data au fost 30 nici unul mai mult sau mai putin,
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Ultima oara editat dealexadi; 29 April 2016 la 12:34 Motiv: Adaugat ps:

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Trebuie sa luati versiunea 811.02 de la urmatoarea adresa: ftp://ftp2.winmentor.ro/clienti/__Wi...OR%20v.811.02/
    Trebuie sa dezarhivati mentor.zip si sa inlocuiti executabilul vechi. Aceasta versiune nu necesita verificare de structuri.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2016
    Posturi
    1

    Implicit

    Din printscreenul atasat se pare ca lucrati pe pe un Server prin RDP.
    Daca acele erori apar la minimizarea/maximizare ferestrei de RDP o solutie "eleganta" este urmatoare:
    Pe statia client creati un fiser un fisier ".reg":

    -=Begin File=-
    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Terminal Server Client]
    "RemoteDesktop_SuppressWhenMinimized"=dword:000000 02


    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\ Terminal Server Client]
    "RemoteDesktop_SuppressWhenMinimized"=dword:000000 02"

    -=End Of File=-
    Copiati textul cuprins intre Begin File si End of File intr-un fiser txt, redenumiti extensia in .reg si rulati-l ca admin pe statia client. Nu este necesar restart.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    32

    Implicit

    buna ziua! inlocuirea executabilului este valabil si atunci cand se lucreaza in retea sau doar in monopost?

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Daca nu aveti probleme la remote sau salvare firma nu e necesar sa va actualizati executabilul.
    Nu are importanta maniera de lucru, daca doriti totusi sa va actualizati executabilul.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •