Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit facturi nesosite

    Am si eu o firma la care am facturi nesosite (marfurile sosite cu aviz) la care am eroarea din imaginea atasata.
    Meniul este LIste/Parteneri/Facturi nesosite/facturi nesosite
    Am intrat in alte firme la care nu am avize lista ruleaza fara probleme si imi spune ca nu contine nimic, am incercat alta varianta de lista pe care o am acelasi comportanment la firma la care nu am facturi nesosite imi spune ca lista nu contine nimic, iar in firma asta am eroare, deci nu este eroarea de lista. Stie cineva ce pot face?
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Trebuie sa aveti cel putin versiunea 802.08 pentru a nu avea eroarea.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Versiunea instalata este ultima versiune disponibila 802.08 in aceasta versiune am eroare.

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    In liste/parteneri/ facturi nesosite si facturi nesosite analiza daca ai produse care sunt pe aviz si au fost preluate la initializarea in wimnetor la stoc arata zero si la diferenta 1 stie cineva cum pot face sa ii indic ca acele produse au fost si in stoc la initializare? (intreb pentru ca tocmai ce am initializat in ianuarie o firma si inca pot sa le definesc si daca apar sau nu in stoc). Dar cum sa fac sa configurez si eu la coloane un cod extern, ca de cele mai multe ori e mai rapid sa il gasesti dupa cod extern/intern decat dupa denumire mai ales daca sunt denumiri foarte lungi si la listare nu apar in totalitate? Multumesc pentru ajutor

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Din pacate, din interfetele de initializare (solduri parteneri si stocuri) nu poti conecta cele 2 informatii. Fiind stocate in tabele diferite, ele se "leaga" prin intermediul cheilor unice de identificare ale documentului de alimentare de stoc.

    Poate fi realizat prin modificarea manuala a tabelului de stoc din initializare.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    E o idee care m-ar ajuta, insa nu stiu despre ce coloana e vb din acea tablela, imi poti spune ce coloana? Multumesc pentru ajutor

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    V-am dat un mesaj privat. Nu il scriu aici din motive de "nu faceti asta acasa, este riscant".

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc foarte mult, am facut incercarea la doua produse si a functionat.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •