Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9

Thread: Decont TVA

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Să ştiţi că, automatismele, c?nd sunt prea multe, sunt periculoase... dacă se ?nt?mplă prea multe lucruri fără cunoştinţa utilizatorului, există pericolul să se scape de sub control... totodată (nu este cazul ?n exemplul dat de către dvs, ci ?n altele), automatismele ar fi un picuţ ilegale, căci orice operaţie contabilă sau de gestiune trebuie să aibă la bază un act voit al utilizatorului, şi un document scris care să rezulte din aceasta... k să fiu un pic mai clar, g?ndiţi-vă la bonurile de consum: pentru a ni se uşura munca, avem la dispoziţie generatorul de bonuri de consum, uşor de folosit şi intuitiv. Dar, ?n nici un caz nu se fac bonurile de consum singure, din senin, cum am auzit că s-ar ?nt?mpla pe la alte curţi...

    Nu vă supăraţi, dar au fost update-uri multe ?n 2008... uitaţi-vă numai la 2 module: service auto şi restaurant: cum arătau ?n ianuarie 2008, şi cum arată ?n ianuarie 2009, sau ?n prezent... şi modulul de bază a primit update-uri, pe care le-am găsit cu toţii enumerate la momentul respectiv... dar, ştiţi, face cam totul, deci nu sunt prea multe direcţii care să fie dezvoltate...

    Referitor la cursul valutar, serios vorbind, c?t vă ia să actualizaţi preţurile, introduc?nd şi cursul (direct pe form-ul de actualizare preţuri) ? 1 minut, maxim două? ?n cel mai rău caz 5 min... după care puteţi factura liniştit toată ziua.

    C?t despre preţ... nu ştiu cu ce programe ?l comparaţi. Nu pot da nume aici pe forum, dar este mai ieftin faţă de altele... Eu am impresia că nu folosiţi toate capabilităţile cumpărate; poate ar trebui să aprofundaţi cunoaşterea... nu ştiu, căci nu vă cunosc...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    19

    Implicit Tva.

    Si eu am fost unul dintre cei nemultumiti de lista TVA. Problema este ca era mai bine cum era decit deloc...

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •