Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit Verificare coerenta date

    Buna ziua.
    Poate ma ajutati si pe mine- nu stiu daca s-a mai postat situatia: la ultima actualizare( 805.07) scrie ca e obligatorie verificarea coerentei datelor inainte de generarea d300 si d394. Optiunea respectiva genereaza obligatia reindexarii datelor.
    Aici e pb:- reindexez toate lunile?
    - cu/fara compactare fisiere?
    - reindexez baza de date de lucru, baza de date martor, luna cu date initiale???????
    - ce altceva mai trebuie sa fac?

    Multumesc anticipat pt orice ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 541

    Implicit

    Sariti peste reindexare, are nevoie programul doar sa rulati verificarea coerentei datelor.

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Asa am facut dar, jurnalele de cumparari/vanzari nu sunt corecte.Apar tot ca inainte, cu 24%. In constante generale am facut toate setarile necesare.
    Multumesc pt ajutor.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 541

    Implicit

    Am sentimentul ca faceti referire la coloana din jurnal asa doar ca denumire nu ca valoare. Informatia din jurnal din capul tabelului este editabila si ea nu vine direct schimbata odata cu versiunea noua.

  5. #5
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Va multumesc pt promptitudine si amabilitate.Am modificat.Voi face si restul verificarilor.

  6. #6
    Data inscrierii
    August 2013
    Posturi
    4

    Implicit

    Buna ziua,
    Am actualizat la ultima versiune si am dat reindexare. Dupa procesul acesta nu mai apare nimic in liste.Balantele, jurnalele, fisele de cont sunt comlet goale.Va rog sa-mi spuneti ce as putea face.Multumesc.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 541

    Implicit

    Comportamentul asta nu e specific unui update de versiune, nu poate rade chiar totul din listele dvs. Va sfatuiesc sa luati legatura cu distribuitorul dvs sau cu producatorul.

  8. #8
    Data inscrierii
    August 2013
    Posturi
    4

    Implicit

    Practic datele nu s-au sters, s-a sters doar configurarea listelor. La coloane afisate nu-mi apare nimic. Cand introduc coloane, atunci imi afiseaza. Cred ca e o problema de configurari aici.Formatul listelor s-a pierdut.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •