Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit Oferte de la furnizori

    Am introdus o oferta de la furnizor, valabila o anumita perioada, cu cantitate minima 1 buc si pret fix. Cand generez o comanda catre acel furnizor, la optiunea articole de pe oferte furnizor, apare lista de produse avand ca sursa si "intrari", dar si "oferte". Astfel imi apar toate produsele achizitionate vreodata de la acel furnizor, ingreunand cautarea produsului din oferta. In plus, la selectia produsului, nu aduce pretul din oferta. Astfel, scade mult din utilitatea ofertelor de la furnizori. Singura utilitate ar fi ca, la introducerea unei intrari, arata pretul din oferta, putandu-se verifica pretul ofertat si cel facturat. Distribuitorul Winmentor din zona nu mi-a putut da nicio explicatie.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    In urma testelor efectuate nu s-a obtinut acelasi rezultat cu al dvs. Pentru aceasta problema sunati la suport tehnic pentru a vedea concret situatia dvs.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Untitled.jpg

    Aveti mai sus dovada.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Deci, dupa dovada ca Mentor-ul face cum am spus eu, nu mai raspunde nimeni...
    Si, acelasi rezultat l-a avut si distribuitorul meu de Mentor, caruia i-am trimis baza de date. Doar ca nu stie nici el sa o rezolve...
    Si, doua probleme:
    1.Daca fac o oferta catre client, apoi fac o oferta catre furnizor, la aceasta oferta imi aduce numarul incrementat cu 1 din carnetul de documente de la oferte cleinti, desi carnetul de documente din oferte furnizori este separat de cel catre clienti; nici macar nu apare carnetul de documente al clientilor la oferte catre furnizori.
    2.Fac o oferta catre client, care contine un produs cu doua atribute diferite. Daca generez bonul de casa direct din oferta, la acel produs, imi aduna cantitatile celor doua atribute, si imi pune acel produs de doua ori, de fiecare data cu cantitatea insumata. In schimb, la generarea facturii din comanda, se comporta normal.
    Ultima oara editat deAldo; 10 March 2016 la 09:26

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit

    am efectuat un test si acelasi rezultat l-am obtinut si eu. Apare lista cu toate produsele ofertate cat si intrate de la furnizor

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •