Pagina 4 din 7 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 40 din 67
  1. #31
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    9

    Implicit

    Buna ziua,

    S-a rezolvat problema intradevar nu stiu cum s-a intamplat dar procentul maxim de cota de TVA ramasase doar la luna Martie 24% in loc de 20%, desi pe Ianurie si Februarie era modificarea operata corect...

    Multumesc,

  2. #32
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    E posibil ca luna martie sa fi fost deschisa la momentul configurarii pe lunile anterioare si din acest motiv nu s-a preluat si in luna martie.

  3. #33
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua. Dupa ultima actualizare ( versiunea 825), am actualizat constanta noua "TVA procent vechi pt regularizare 2" in luna iulie 2016, conform instructiunilor, dar, desi in luna iunie 2016, nu apare aceasta constanta, cand doresc sa vizualizez jurnalele de vanzari-cumparari/iunie 2016, imi apare o fereastra in care imi cere sa fac aceasta actualizare a noii constante, nu am cum sa o fac daca nu apare in Constante generale si, prin urmare nu mi se deschid jurnalele. A mai patit cineva? Ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat.

  4. #34
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Service > Avarie > Actualizare constante.

  5. #35
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Multumesc frumos.

  6. #36
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    35

    Implicit

    Buna ziua. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie. Dupa ultima actualizare am incercat sa intru pe jurnalele de cumparari si de vanzari, dar imi spune sa initializez TVA procent special din "Constante" , TVA, poz 3.06. Am dat Service>Avarie>actualizare constante, dar nu pot sa dechid jurnalele pentru ca imi cere in continuare sa initializez Tva procent special. Va rog sa imi spuneti ce procent trebuie sa trec .Multumesc anticipat.

  7. #37
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    La procent special - 5%

  8. #38
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    17

    Implicit

    Buna ziua,
    si eu am aceeasi problema. Nu pot sa generez jurnalele dupa instalarea versiunii 825, pe lunile anterioare lunii iulie. Am parcurs pasii sugerati mai sus, dar tot imi cere sa introduc constanta" TVA-procent vechi regularizari 2", iar daca vreau sa generez un jurnal din anul anterior imi cere sa introduc si " TVA-procent vechi regularizari 1".
    Stie cineva cum se poate rezolva problema?
    Multumesc.

  9. #39
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Vom rezolva printr-o versiune, astfel incat pe luni din urma sa nu va mai ceara completarea constantei respectiva.

  10. #40
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua. La listarea jurnalului de cumparari pe iulie 2016, constat ca, baza de impozitare si TVA-ul corespunzator unui articol dintr-o factura/iunie achitata in iulie, imi apar la regularizari cu TVA 24%. Articolul este corect introdus cu 20% , configurarile sunt OK, am sters factura si plata, am reintrodus, am introdus un articol similar in loc, am verificat coerenta date fara indexari, am instalata ultima versiune 826.10, dar.....aceeasi problema.Ce pot face? Multumesc anticipat.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •