Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 373

    Implicit Configurare intre gradinita si unitatea finantatoarea

    Am o problema mai ciudata si nu stiu cum sa fac configurarea in winmentor pt a face lucrurile automat.
    Am doua gradinite (G1 si G2) entitati de sine statatoare conform legii invatamantului, cu coduri cui si coduri sirius (daca nu am acest faimos cod nu mi se pot vedea copii in sistemul educational pt transfer, note, etc, iar acest cod nu poate fi alocat fara cui). In aceeasi situatie am si o scoala cu unitatea finantatoare. Fiecare gradinita/scoala are angajatii ei, revisal si d112.
    Probelma este ca toate veniturile si platile se fac din unitatea finantatoare (ABC SRL), gradinitele nu au conturi bancare, nu au nimic totul se plateste si se incaseaza din unitatea finantatoare.
    Am o posibilitate ca sa transfer automat notele contabile de salarii si sa tin evidenta platilor la salariati in winmentor. Ca in momentul de fata fac statul de salarii pt fieare gradinita in firma G1 si G2, imi listez notele contabile de salarizare si le introduc in note contabile in firma ABC SRL.
    M-am gandit la sucursale dar nu pot sa generez 112 pe fiecare entitate separat adica adica cele 3 d112 pentru G1, pentru G2 si pt ABC SRL
    Ce configurare ar trebui sa fac pentru a avea cele 3 declaratii separat si a avea in acelasi timp cheltuielile si evidenta in unitatea finantatoare.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Declaratia este strict la nivel de firma, nu este o configurare astfel incat sa generati doar pe anumite formatii/sucursale.
    Pentru a fi mai usor introducerea notelor contabile puteti crea un sablon contabil (MENTOR-Contabile-Sabloane note contabile diverse) - pe care sa le importati de fiecare data si cel mult sa modificati valorile.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •