Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit restaurare versiunea 802.08

    Am si eu nevoie sa restaurez o baza de date, merg pe restaurare.exe din folserul de winmentor, ii dau parola imi zice sa aleg firma ca nu este nici una stabilita apas pe da si mi se deschide urmatoarea eroare: Exception EAccessViolation in module Restaurare.exe at 001CE757. Access violation at address 005CE757 in module 'Resturare.exe'. Read of adress 0000003C. Stie cineva cum as putea restaura vechea salvare? (am readaugat inca o data restaurare.exe in dep, am rulat cu run as administrator, utilizatorul de mentor este Master, utilizatorul de windows este administratorul sistemului orice incerc eroarea de mai sus, in caz ca e eroare in modulul de restaurare cum sa fac sa restaurez datele existente in aceasta arhiva?

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Aveti nevoie in primul rand de total commander. Intr-o fila veti avea winment\data\firma (de unde veti sterge toate datele), iar in alta fila veti deschide salvarea (fisierele de aici se vor copia in folderul fimei din WinMENT/DATA)
    Acces violation persista cel mai probabil pentru ca nu ati pus corect in DEP executabilul care il deschideti.

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    66

    Implicit

    Se poate încerca și varianta bifării "Memorează firma la ieșire", în acest caz Restaurarea nu mai cere alegerea firmei și trece fara erori la pasul următor...

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexu Vezi Post
    Se poate încerca și varianta bifării "Memorează firma la ieșire",
    Mersi pt sfat am reusit sa trec peste eroare, deci erorea este in mentor si nu tine de dep sau alte setari ale calculatorului si pana nu se repara de la programare singura solutie este cea propusa de alexu.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    7

    Implicit

    Buna ziua. Am si eu o eroare la procesul de restaurare date, si anume: Exception EAccessViolation in module RESTAURARE.EXE at 001CF06B. Acces violation at adress 005CF06B in module "RESTAURARE.EXE". Read af adress 0000003C. Ma poate ajuta cineva? Multumesc

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    La mine a functionat faza cu memorarea firmei la iesirea din mentor cea spusa de "Alexu" mai sus putin ai incercat?

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 537

    Implicit

    Puneti executabilul de restaurare in Data execution prevention.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •