Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 16
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit Actualizare formule de calcul a deducerilor personale 2016

    Buna ziua,

    Se pot face cumva automat aceste actualizari, sau trebuie sa introducem formulele manual?
    "Salarii/Nomenclatoare/Deduceri generale/Deducere personala de baza"
    Nu am gasit informatia in ftp, versiunea curenta (802.08) si nici in alta parte... dar am nevoie de informatie urgent.
    Mentionez ca am o baza de date cu f multe firme. Va rog sa nu-mi sigerati aplicatia Admin... deocamdata...

  2. #2
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Multumesc anticipat!

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    *sugerati

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Modificati la o firma pe luna ianuarie, mergeti in directorul acelei firme, in luna ianuarie, si dati Copy la toate fisierele dedgen si dedgen1 (db + indecsi, in total 8 fisiere). Mergeti in fiecare alta firma, in luna ianuarie 2016 di dati Paste cu suprascriere.

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    In fisierul DATA si apoi la firma?
    Acolo am gasit cele 8 fisiere.
    Multumesc.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Daca ati instalat versiunea noua de Winmentor gasiti tablele actualizate in NEW/Luna. Le puteti lua de acolo si le copiati la nivel de luna firma. Nu stiu de ce respingeti ideea de a folosi Mentor Admin, mai ales ca spuneti ca aveti multe firme. Utilizarea e simpla si modificarea rapida, fara a va mai chinui sa copiati table si sa dati reindexari si alte verificari. Va selectati ca sursa New-ul si apoi informatia se duce automat pe toate firmele selectate.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Si ca o completare, utilizati Mentor admin acum cat e in versiunea beta, din luna mai va putea fi folosit doar contra cost.

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    O intrebare, referitoare la Mentor Admin, nu merge si copierea de zile libere, ca e singura optiune care imi da mesajul Terminat cu erori si nu este in nici o firma creeat si nici completat zilele liberea. Cum sa il fac si eu sa mearga, ce setari sa mai trebuiesc facute ca sa fie ok pasi pe care i fac sunt urmatorii:
    1. Zile liberea: Da
    2. Calendar aleg luna ianuarie 2016
    3. MOdificarea se opereaza incepand cu : luna 1 anul 2016
    4. Firme destinatare si aleg firme care au salariati si care au deschise luna ianuarie la salarii
    5. executarea procedurii: acum
    6. Rulez
    ruleaza si imi apare la status job: Terminat cu erori.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Voi sesiza programarea.
    Ultima oara editat deIrina; 02 February 2016 la 13:09

  10. #10
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Am erori la instalarea Mentor Admin, desi l-am instalat cu antivirusul dezactivat...
    o intrebare: se poate actualiza si plafonul setat pentru CAS de exemplu? nu am gasit optiunea.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •