Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2015
    Posturi
    3

    Implicit Articole cu mai multe variante

    Salutari si scuze daca problema pe care o ridic a mai fost discutata. Am incercat, pe cat posibil sa caut insa nu m-am lamurit deloc.

    Lucrez la o firma de birotica si papetarie care are, de exemplu, capsatoare marca x, modelul Y, cu doua culori diferite. Am creat articolul cu atribute, insa fiecare culoare are coduri de bare diferite. Am nevoie de ajutroul vostru pentru ca trebuie sa gasesc o solutie pentru una din trei posibile situatii finale:

    1. Fiecare atribut are coduri de bare propriu si atunci cand e scanat produsul, este selectat automat si atributul. (Varianta ideala )

    2. Gasesc o modalitate de a introduce mai multe coduri de bare pentru un singur produs si ramane sa aleg eu, manual, atributul, sau renunt la atribut complet si le bag la gramada. De retinut insa ca orice scanare a oricarei culori trebuie sa duca, evident, catre acelasi articol. (Varianta ok )

    3. Generez cate o pozitie noua, pentru fiecare culoare in parte si ajung sa am mii de produse. (Varianta contraproductiva )

    De asemenea, nu stiu daca conteaza, insa folosim varianta extinsa monopost versiunea 3200785,00.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Merge doar 3

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2015
    Posturi
    3

    Implicit

    Serios? Programe de gestiune care costa 100 de lei au posibilitatea asta si WinMentor nu are nici o varianta? Chiar nu e nici o solutie?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Varianta Enterprise (cea cu Oracle) lucreaza cu modul 1.

  5. #5
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    salutari.
    Se poate lucra cu serii pe bucata sau pe lot, iar la serii sa scanati codul de bare al respectivei culori.
    Succes!
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  6. #6
    Data inscrierii
    November 2015
    Posturi
    3

    Question

    Citat Original a fost postat de adi_ciobotaru Vezi Post
    salutari.
    Se poate lucra cu serii pe bucata sau pe lot, iar la serii sa scanati codul de bare al respectivei culori.
    Succes!
    Pare cea mai buna solutie, insa sunt complet in ceata.
    1. Am selectat serie pe bucata si imi apare inca o casuta in care sa introduc un increment serie.
    2. Am selectat serie pe lot si nu pare sa fie nici o diferenta.

    Unde se introduce aceasta serie?

    Multumesc,

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •