Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Thread: NIR la comenzi

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit NIR la comenzi

    Comenzile la furnizori le fac din modulul comenzi la furnizori. Receptia o face gestionarul (la alt depozit), cu pret zero, pentru ca marfa vine cu aviz. Cand primesc factura, schimb preturile si listez NIR-ul. Problema mea este ca atunci cand vreau sa salvez NIR-ul in versiunea cu preturi, totdeauna imi apare un mesaj cu "Verifica termene multiple. Suma valorilor introduse difera de valoare facturii". Ca sa trec de acest mesaj, trebuie sa apas pe sageata verde din coltul drepta jos a ferestrei de NIR, apoi sa apas pe semnul minus din "Termene scadente". Nu se poate dezactiva acest mesaj? Mentionez ca nu introduc avizele la intrari pe avize, pentru scurtarea timpului de introducere. Daca le-as introduce la avize, as fi nevoit sa introduc preturile in NIR, apoi sa le preiau in 'Facturi la avzie".

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    pe comanda care o faceti catre furnizor, treceti si nr. de zile scadenta (sau folositi oferte de la furnizori, in modulul comercial) si nu veti mai avea aceasta problema..
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Pe comenzile catre furnizori, apare automat scadenta. Este introdusa in parteneri. Modulul comercial nu il am.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •