Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6

Thread: Cod extern

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit Cod extern

    Am o baza de date cu cateva mii de produse (cam spre 10000) si as vrea sa nu mai folosesc codul intern la produse ci codul extern pt a le identifica cu aplicatia de facturare. Exista o posibilitate ca sa le aduc automat din excel in winmentor pe baza codului intern care exista in momentul de fata in winmentor? sau trebuie sa fac manual aceste modificari.

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna ziua,as vrea sa sterg toate codurile externe,pot face automat lucrul acesta?

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Avem optiuni pentru modificare valori in service/Conversie dar din pacate nu sunt incluse cod intern si extern deocamdata (sa vad ce putem face pe viitor). Se poate umbla si in tabla direct cu sql dar tine mult de skill urile dvs tehnice si poate ar fi bine sa va ghideze distribuitorul.

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    De conversie stiu,dar am vazut ca nu este.Distribuitorul le-a generat,dar de fapt nu am nevoie de ele si mai mult ma incurca,credeam ca exista o posibilitate de golire.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Pai daca distribuitorul le-a generat fara sa aveti nevoie, tot el sa le stearga. Sigur stie cum, daca nu stie il invatam noi.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Singura varianta, asa cum a spus si dna. Irina rulare SQL pe baza de date sau manual, altfel nu.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •