Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9

Thread: note contabile

  1. #1
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    73

    Implicit note contabile

    Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum pot rezolva cazul urmator:
    Vreau sa generez notele contabile pentru salarii dar intampin urmatoarele erori :- Cod inexistent - 11177- master ( art contabil) nu stiu sablon determinare NC-jurnal
    - Nu pot prelua inreg contabile likidare.
    In liste , sunt configurate sabloanele pentru note contabile diverse ( aferente salariilor).
    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Trebuie vazuta baza de date de un distribuitor sau de producator pentru a vedea ce cont va lipseste.
    Eventual puteti verifica constantele de la personal salarizare si configurari de contributii, indemnizatii, personal (configurari contabile) ce cont va lipseste.
    Ultima oara editat deSolomon Silvia; 27 August 2015 la 11:50

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    73

    Implicit

    Multumesc ,

  4. #4
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    73

    Implicit cont contabil

    Am rezolvat eroarea cu 11177, dar din greseala am vrut sa configurez un analitic la 423 si anume 4233 si din greseala am configurat la 4231 rezultand 42313 acesta fiind eronat. Cum pot sa-l streg , avand pe el sume .
    Multumesc

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Direct din program nu aveti cum sa realizati stergerea, astfel incat trebuie sa luati legatura cu distribuitorul sau producatorul pentru a va sterge analiticul direct din baza de date.

  6. #6
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    73

    Implicit

    Multumesc !

  7. #7
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    73

    Implicit note contabile

    Buna ziua, am o problema cu denumirea notelor contabile.In sabloane note contabile divese se vad denumirile notelor ( la observatii) , iar cand merg in diverse note tip sa le listez nu se mai vad denumirele ( la observatii).
    Multumesc frumos
    Georgiana

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 533

    Implicit

    Informatia care se duce in coloana Observatii din lista mentionata de dvs este informatia trecuta in note contabila diverse in coloana Alte observatii nu in casuta Observatii de sub data.

  9. #9
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Din ceea ce am observat in test, observatiile sunt vizibile. Ce versiune folositi?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •