Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6

Thread: Taxa de mediu

  1. #1
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Cluj Napoca
    Posturi
    30

    Implicit Taxa de mediu

    ce solutie simpla aveti pentru taxa de 3% mediu? facturez 100 lei si incasez 97. Normal fac nota contabila sa pun cei 3 lei pe cheltuiala, insa e prea complicat. se mai poate cu compensare direct pe cont...Aveti o solutie MAI simpla(a se citi automata)?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit documentatie

    Daca intrati pe ftp.winmentor.ro, la rubrica documentatie, veti gasi un document Taxa de mediu. Cred ca va fi f folositor.

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna.
    Nu pot valida livrarea de deseu Fe, cu toate ca, in trecut am mai avut livrare cu taxa de mediu de 3% si totul a decurs fara probleme. Setarile au ramas aceleasi. Imi scrie ca "articolul reprezentand ch. cu taxa de mediu nu are categoria pt care se aplica taxare inversa".
    Documentul din ftp.winmentor este posibil sa fie depasit?....Este din 2015...Nu am butonul "facturare taxe"...sau poate nu-l vad...Ma ajutati, va rog, cu niste setari noi?

    Multumesc.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Taxa de mediu pe care o aveti asociata articolului este de asemenea un articol. Daca aveti categorie de taxare inversa pe articolul principal trebuie sa aveti si pentru articolul asociat taxei de mediu.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Butonul de facturare taxe se afla pe foita alba din coltul dreapta factura.

  6. #6
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Multumesc. Am reusit.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •