Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit Casa de marcat - incasare cu card

    Va rog sa ma ajutati cu configurarile pentru incasare casa de marcat cu cardul.
    Incasarea propriu zisa am facut-o, a listat bine si casa de marcat dar nu pot face monetarul.Imi spune ca nu gaseste configurarea contabila CEC/CARD/ Tichete?
    Ma invart de o ora dar nu gasesc documentatia.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Pe monetar aveti sageata verde unde trebuie sa asociati o caracterizare contabila pentru a sti pe ce cont merge suma incasata prin card si valoarea aferenta. Dupa setarea caracterizarii si a sumei, se merge pe banca si se face incasarea direct pe contul folosit pe monetar.
    A se vedea imaginea atasata.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Smile

    Mii de multumiri!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Mai am o problema cu casa de marcat si cardul.
    Cand fac incasari prin emulare de la tastatura ( le fac din program) si incasez si numerar si cu cardul , la notele contabile de pe monetare imi imparte sumele incasate cu cardul pe fiecare bon din ziua respectiva nu numai pe cel incasat cu cardul.
    Ceva nu fac bine?

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Dvs lucrati corect, doar ca in momentul in care bonurile sunt preluate pe monetar, nu mai exista legatura cu modalitatea de incasare a fiecarui bon, astfel incat suma incasata prin card este repartizata pe toate bonurile preluate.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •