Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2010
    Posturi
    12

    Implicit actualizare parteneri TVA la incasare

    Cum se foloseste ''actualizare parteneri TVA la incasare'' din Mentor:Nomenclatoare?

    Am incercat si imi apare eroarea de mai jos:
    MASTER:Eroare la descarcare fisier.

    multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    De obicei cand apare aceasta eroare inseamna ca cei de la Anaf au o problema cu site-ul lor.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    111

    Implicit

    Am incercat actualizarea bazei de date a partenerilor utilizand comanda Partnerei: Actualizare "TVA la incasare" rezultand urmatoarea eroare.

    Eroare Actualizare TVA la incasare.jpg

    Stie cineva solutia la aceasta problema?

    Multumesc

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Exista cuma posibilitatea sa rulez pentru toate firmele din baza de date acesta actualizare? Ma tot lovesc de memoria de tip peste a utilizatorilor mei si ma gandesc cum sa imi usurez si eu munca ca luna de luna imi cam pierd timpul sa rulez asa ceva din fiecare firma, ca daca si eu ma iau cu altele si nu am timp trec luni bune fara sa rulez actualizarea partenerilor?

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Avem optiunea in nomenclatoare, cu rezerva ca rularea actualizarii pentru parteneri care aplica tva la incasare nu va schimba automat bifa pe facturile deja facute, acolo unde depinde doar de bifa pe partener. tva la incasare.png

  7. #7
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, actualizarea acesta o folosesc (eu ca utilizatori cam uita si cum am cam multe de rulat nu apuc nici eu sa le rulez pe toate), eu intrebam daca exista posibiltatea sa rulez pe toate firmele din baza aceasta actualizare,o singura data, adica sa apas un buton care sa lanseze actualizarea pentru toate firmele din folderul DATA.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Pentru toate o data, nu avem.

  9. #9
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, ma cam asteptam la el, dar aseara dupa ce am pierdut cam 60-70 minute doar cu aceasta actualizarea pe toate firmele am zis ca intreb ca poate a aparut in acel modul de administrare si nu am vazut eu. Tare buna ar fi acesta optiune, daca ai mai mult de 3-4 firme in baza de date e greu de administrat fara ceva centralizat.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Stiu ca ar fi multe optiuni de ajutor pentru utilizatori, dar are grija anaful sa nu putem face prea multe. Pe viitor poate vom reusi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •