Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Articole nefacturabile

    Am si eu in nomenclatorul de articole o serie de articole nefacturabile, unul dintre ele este "Avansuri furnizori servicii" care la configurare are contul 409.02 iar la Nefacturabil este setat pe Da insa m-am trezit ca utilizatorii au facturat cu acest articol avansurile la clienti, sa inteleg ca aceasta bifa de Nefacturabil este nefunctionala? Stie cineva ce mai trebuie sa setez ca se pare ca nu e deajuns ca sa nu pot factura un articol ca cel de avans furnizori catre clienti? Sau trebuie sa asteptam o noua versiune pt a fi utilizabila? Versiunea de winmentor folosita este 785.00. Multumesc pentru ajutor

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Functioneaza bifa, doar ca la alegerea articolelor pe macheta trebuie utilizat plusul portocaliu (doar pe acesta se tine cont de bifa nefacturabil). Plus verde aduce TOATE ARTICOLELE.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, era exact cea ce ma interesa. Am limitat accesul acelor utilizatori la plusul verde si i-am fortat sa il foloseasca pe cel portocaliu (din setari categorii de utilizatori).

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Problema nu se rezolva nici asa ! Daca operatorul da click pe campul articol se activeaza butonul de articole si la urmatorul click pe buton grila care se deschide este completa (inclusiv articolele nefacturabile). Mai trebuie setat ceva astfel incat articolele nefacturabile sa nu apara in grila ?
    Multumesc.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •