Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    March 2009
    Locatie
    Dr Tr Severin
    Posturi
    14

    Implicit contributii in Mentor

    Am intampinat o problema: in modulul Salarii-Liste-Contributii sinteza imi imparte fondul de accidente in valoare contributie si valoare platitor, aceasta din urma fiind cu minus. In schimb, nota o face bine si in balanta duce suma corecta. Concret: fondul de accidente e de 82 lei. Mie imi apare in contributii 72 ;ei pe coloana valoare contributie si -10 lei pe coloana valoare platitor. in balanta imi apare 82 lei. Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Vezi configurarea finalului listei de lichidare si celelalte discutii prezente in thread-ul Liste > Contributii.

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2009
    Locatie
    Dr Tr Severin
    Posturi
    14

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Daniela Vezi Post
    Vezi configurarea finalului listei de lichidare si celelalte discutii prezente in thread-ul Liste > Contributii.
    Multumesc frumos! Dar tot te mai deranjez cu o intrebare Noi nu face toate declaratiile din Mentor. Doar CAS-ul si la celelalte nu imi arata valorile....spune acolo ca doar dc in prealabil au fost generate si exportate declaratiile. Ma mai poti ajuta o data??????

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Poti doar sa exporti celelalte declaratii din Mentor, fara sa le folosesti. Dar exportul trebuie facut ca sa apara sumele in finalul listei de lichidare.

  5. #5
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Dar poti sa le folosesti cu incredere, caci, daca ai lucrat corect, merg bine declaratiile...

    Nu mai folosi deloc lista de contributii sinteza... valorile ce le vezi la finalul statului de plata (dupa ce ai exportat declaratiile) vor coincide cu cele din lista note tip (din mentor, contabile)...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2009
    Locatie
    Dr Tr Severin
    Posturi
    14

    Implicit

    Citat Original a fost postat de supremeon Vezi Post
    Dar poti sa le folosesti cu incredere, caci, daca ai lucrat corect, merg bine declaratiile...

    Nu mai folosi deloc lista de contributii sinteza... valorile ce le vezi la finalul statului de plata (dupa ce ai exportat declaratiile) vor coincide cu cele din lista note tip (din mentor, contabile)...
    Multumesc mult! Si mai am o intrebare: dupa ce export declaratiile de somaj, fondul de garantare imi apre o...nu mi-l arata. De ce? Inca o data multumesc.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2009
    Locatie
    Dr Tr Severin
    Posturi
    14

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Daniela Vezi Post
    Poti doar sa exporti celelalte declaratii din Mentor, fara sa le folosesti. Dar exportul trebuie facut ca sa apara sumele in finalul listei de lichidare.
    Multumesc mult! Si mai am o intrebare: dupa ce export declaratiile de somaj, fondul de garantare imi apre 0...nu mi-l calculeaza in lista de lichidare. De ce? Inca o data multumesc.

  8. #8
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Dar exporta toate declaratiile, si apoi uita-te...
    Daca nu apare nici dupa ce ai generat toate declaratiile, si esti sigur ca in finalul documentului ai scris bine totalul, atunci vezi daca sunt corect configurate contributiile si indemnizatiile...
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 16 April 2009 la 00:57
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMENTOR%20..._SALARII/2009/ Gasesti aici configurarea corecta a contributiilor si a indemnizatiilor incepand cu 2009.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •