Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Lightbulb monopost + satelit

    Daca o firma are doua magazine, la un magazin va folosi WinMENTOR pe un pc, cu o casa de marcat, si modul mijloace fixe, iar la alt magazin va folosi un satelit al respectivei firme, cu casa de marcat, atunci care este costul licentei de Mentor?
    Calculatorul de preturi nu acopera aceasta situatie, decat aproximativ, si iese 1800 euro (excl tva, evident).
    Daca luam oferta generala si facem un calcul de genul 595+99+49+595+49=1387, inseamna ca am procedat corect?
    Opinii, someone?
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 24 April 2009 la 02:38 Motiv: corecţie exprimare...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Posturi
    1

    Exclamation calcul

    Cred ca ai gresit la calcul trebuia sa faci asa 1071+482+149+49+49=1800 ceea ce este si pe site. O zi buna!!!

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Smile retea ?

    prin 149 ai inteles mijloace fixe retea? dar ce, utilizarea modulului de mijloace fixe pe un singur computer se cheama utilizare in retea? Aceeasi poveste si cu cei 1071... pai atunci care mai este diferenta intre retea si satelit...
    inca o problema in adunarea ta: cum adica aduni 149 si 49 ? de ce nu ai luat in calcul casa de marcat la pretul de 99, pentru a fi consecvent (adica sa aduni tot retea, cum ai adunat si la mijloacele fixe)...
    Hai că voi suna pe cineva, să ?ntreb...
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 24 April 2009 la 02:39 Motiv: sters referire directă la numele persoanelor...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  4. #4
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Cluj Napoca
    Posturi
    30

    Implicit satelit

    nu stiu daca exista undeva definitia "satelitului" insa din pct meu de vedere satelitul este inca un post. chiar daca nu exista legatura fizica intre calc. deci retea. incepi evident de la 1.071+482 apoi pui modulele. evident ca pui mifix de retea. ce te faci cand pui key de retea si tu ai pus doar monopost mifix?

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •