PDA

View Full Version : Eroare declaratii.exe



romax
18 December 2014, 17:44
Cand deschid aplicatia declaratii.exe imi apare mesajul (fis.1):

"DECLARATII
Access violation at address 0E40723F in module 'Declaratii.exe'. Write of address 0E40723F.
OK"
Apas butonul ok si intru in aplicatie pentru a genera declaratiile.
Nu pot adauga o declaratie 300 deoarece nu se activeaza butonul de generare (fis.2).
In schimb am putut adauga declaratiile 390 si 394.
Cum pot remedia eroarea?

Multumesc.

Irina
19 December 2014, 13:06
E clar, daca puteti face doar declaratiile 394 si 390 aveti versiunea gratuita (lite) a declaratiilor. Restul nu le puteti face decat cu o versiune cumparata. Nu stiu de la ce firma sunteti si care e situatia dvs contractuala, dar daca aveti nelamuriri luati legatura cu distribuitorul dvs. Succes!

romax
23 December 2014, 22:51
Am varianta de declaratii cumparata, platesc abonament annual.
La inceputul lunii decembrie am intervenit in mentor; am avut eroare la actualizare parteneri la incasare, mi-a trimis cineva din forum instructiuni sa repar si s-a rezolvat.
Cand am avut nevoie sa intocmesc declaratiile, am observant ca nu functioneaza. O avea legatura cu interventia in mentor?

Solomon Silvia
29 December 2014, 10:53
Am varianta de declaratii cumparata, platesc abonament annual.
La inceputul lunii decembrie am intervenit in mentor; am avut eroare la actualizare parteneri la incasare, mi-a trimis cineva din forum instructiuni sa repar si s-a rezolvat.
Cand am avut nevoie sa intocmesc declaratiile, am observant ca nu functioneaza. O avea legatura cu interventia in mentor?

Chiar daca dumneavoastra aveti platit abonamentul, dar ati descarcat Declaratii_Lite sau executabilul Declaratii (varianta contracost) este copiat pe desktop si nu in folderul WinMent sau unde exista fisierul Protect.dat care va ofera dreptul de lucru pe varianta contracost, programul va functiona precum varianta gratuita (Trebuie sa verificati pe bara gri (in partea de jos) de la Declaratii ce anume va scrie).

Nu stiu la ce instructiuni va referiti, dar nu cred ca exista vreo influenta asupra declaratiilor.

romax
29 December 2014, 13:49
In aplicatia Declaratii, in coltul din dreapta jos scrie "engage...".
Declaratiile sunt in directorul Mentor; tot aici este si fisierul protect.dat care are 1 kb.
Cum pot active aceasta aplicatie?

Multumesc.

Solomon Silvia
29 December 2014, 14:22
Inseamna ca el tot cauta cheita. Executabilul este in folder separat? Ar trebui ca executabilul sa fie direct in WinMent. Daca nu reusiti sa rezolvati problema luati legatura cu distribuitorul sau cu producatorul.