PDA

View Full Version : Registru jurnal de incasari /plati PFA



alexadi
26 November 2014, 16:58
Am un PFA care are salariati iar cand fac plata lor din Salarii/Salarizare/Plata lichidare in acest registru in liste imi aduce operatia imi trece explicatia dar suma la sume trece zero, daca PFA este neplatitor de TVA, daca e platitor de TVA imi aduce suma, mai trebuie setat ceva in constante sa aduca si in coloanele de neplatitor de TVA?

Solomon Silvia
26 November 2014, 17:33
Indiferent de firma (platitoare sau neplatitoare de TVA), platile catre angajati vor fi duse pe una din coloanele Plata numerar/ banca fara TVA.

alexadi
18 May 2015, 18:55
Mai am o problema am in septembrie, octombrie si noiembrie zile in care am mai multe operatiuni prin banca, deci si mai multe comisioane pe care le trec in banca in coloana comision. Problema e cand generez registrul de incasari si plati pe fiecare luna imi aduce toate comisioanele din ziua respectiva (5,7,10). daca aleg per perioada adica septembrie - noiembrie in toate ziele in care am comisioane imi aduce un singur comision in loc cate imi arate in acelasi raport dar ales separat pe fiecare luna in parte (septembrie, octombrie, noiembrie).
Concret e asa:
Rulez raportul pe noiembrie-noiembrie in 28.11 imi arata 5 operatiuni cu 3.6 lei comision bancar exact cum imi arata si in banca
Rulez raportul pe septembrie -noiembrie in 28.11 imi arata o singura operatiune cu 3.6 lei comision bancar cu toate ca in extrasul bancar am 5 operatiuni cu comision bancar de 3.6 lei.
Versiunea utilizata este 776.16
Cum pot sa rezolv aceasta problema?