PDA

View Full Version : mesaj eroare



ella_m
20 October 2014, 19:51
Nu știu dacă doar eu pățesc asta, dar de la versiunea trecută eu nu mai pot vedea ?n liste evidența concediilor de odihnă, ?mi dă eroare iar c?nd vreau să generez nota contabilă de la salarii (nota 26) ?mi spune că nu conține nimic deși ?n jurnal ?mi apar ?nregistrările corect.
A găsit cineva o rezolvare?

Solomon Silvia
21 October 2014, 10:14
Pentru lista Evidenta CO nu exista probleme in versiunea 758.01, pe care banuiesc ca o aveti momentan avand in vedere problema de la note tip la Salarii. Astfel, pentru a vedea functionalitatea listei Evidenta CO puteti accesa documentatia: ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Documentatie/05_solutii/08_LISTE/Liste-documentatie/Lista%20Evidenta%20CO.pdf
Cat despre remedierea problemei la note tip trebuie sa va faceti un upgrade la ultma versiune, de la adresa: ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Versiunea%20Curenta/WinMENTOR%20v.761.03/

ella_m
21 October 2014, 13:39
Problema cu notele tip s-a rezolvat intradevar cu ultima versiune, cat priveste lista Evidenta CO, toate datele necesare pt generarea listei sunt trecute corect, nu am avut modificari in baza de date din 2013.
Incerc sa atasez si mesajul de eroare, poate isi da cineva seama de cauza.

Exception EAccessViolation in module MENTOR.EXE at 001F725
Access violation at address 005F7252 in module `MENTOR.EXE`. Real of address 00000014

Solomon Silvia
21 October 2014, 14:11
Pentru rezolvarea erorii este necesar sa luati legatura cu distribuitorul (in cazul in care aveti unul) sau cu producatorul.

ella_m
21 October 2014, 14:49
Multumesc, o sa vad, deocamdata ma descurc cu lista "zile intreruperi".

Solomon Silvia
21 October 2014, 14:58
Puteti incerca sa aduceti o varianta implicita a listei pentru a vedea daca se rezolva problema: Liste-Salarii-Unelte-Manager Liste - Diverse - Evidenta CO - Configurari implicite.