PDA

View Full Version : ?nvoiţii toată luna nu trebuie să apară ?n decl CAS ?



adi_ciobotaru
01 April 2009, 22:04
Salut, all.
Am şi eu o ?ntrebare: nu ştiţi, s-a schimbat ceva ?n declaraţia de CAS? Sau poate nu ştiu eu cum se face...

Astăzi o tipă de la CAS a zis că nu trebuie să apară ?n declaraţie persoanele care au fost ?nvoite toată luna (adică au fost ?n concediu fără plată)... ?n prezent, Mentor-ul le pune ?n declaraţie (A11.dbf), cu zero pe toate coloanele (except?nd cea de normă). Şi a trebuit să fi şterse cu m?na din fişier...

A mai ?nt?lnit cineva aşa ceva? S-a schimbat ceva la CAS, sau oare este de mult şi nu ştiam?

Cine are idei... pls postaţi-le...

ada
08 April 2009, 11:43
Si la declaratia somaj tot buba asta apare, la invoiti...dar se pare ca winmentorul pregateste schimbarea. Noi asteptam :)

adi_ciobotaru
08 April 2009, 12:22
Si la declaratia somaj tot buba asta apare, la invoiti...dar se pare ca winmentorul pregateste schimbarea. Noi asteptam :)

Nu, acolo este altceva... la declaraţia de şomaj trebuie să completezi tu numărul de zile pentru care doreşti suspendarea contractului, c?nd generezi declaraţia, şi ?ţi aduce angajaţii pontaţi ca şi ?nvoiţi... şi, dacă la cei care au lipsit toată luna le completezi faptul că doreşti suspendarea de contract, pe coloana "zile suspendare", atunci cred că totul merge ok... nu sunt 100% sigur, dar p?na acum a fost ok...

Daniela
08 April 2009, 12:41
Este ok asa SUPERMEON cu suspendare contract.