PDA

View Full Version : E-mail



Aldo
12 May 2014, 22:35
In momentul de fata, facturile transmise pe mail au valoare fiscala. Problema este ca Mentorul are optiune de expediere prin mail, care este sublima dar lipseste cu desavarsire. In sensul ca nu functioneaza. Am setat configurarile in "Diverse", iar cand incerc sa trimit mail, imi spune ca adresa EXPEDITOR este inexistenta (personal, nu inteleg de ce este OBLIGATORIE adrsea de mail a expeditorului), apoi primesc un mesaj de eroare de genul "Exception exception in module Mentor.exe at 0015A51F. 503 valid RCPT command must precede data.". Are cineva vreo idee despre configurarile necesare pentru a trimite mail din Mentor?

ada
13 May 2014, 10:27
Constante generale: E-mail ati completat?

Solomon Silvia
13 May 2014, 13:50
La urmatoarea adresa gasiti configurarile necesare pentru a putea transmite documentele prin email: ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/Documentatie/05_solutii/02_MENTOR/Trimitere%20EMAIL.pdf

Aldo
14 May 2014, 12:38
Dupa cum spuneam in mesajul anterior, am completat configurarile. Exact cum sunt si in adresa de mai sus. In partea de jos a ferestrei de trimitere mail, imi zice "Conectat", apoi imi apare "?dresa exepditor inexistenta", apoi mesajul respectiv de eroare.

Solomon Silvia
14 May 2014, 15:15
Puteti pune un print screen cu configurarile din constante?

Aldo
14 May 2014, 20:15
http://s25.postimg.org/8yyaemu67/E_Mail_Mentor1.jpg