PDA

View Full Version : Fisa Mijloc Fix - Model



ovydyu
13 January 2014, 17:26
Buna ziua!
Modelul de fisa mijloc fix este reglementat in Ordin nr. 3512/2008 din 27 noiembrie 2008 privind documentele financiar-contabile, publicat in Monitorul Oficial nr. 870 bis din 23 decembrie 2008.
Puteti sa imi spuneti daca si in ce versiune a fost actualizat modelul de fisa de mijloc fix. Pe versiunea pe care o avem noi instalata este alt model de fisa decat cel din ordinul de mai sus.
Daca actualizarea listei se face doar la cerere puteti sa imi spuneti cat ar costa modificarea va rog ?
Multumesc.

ovydyu
08 October 2015, 12:05
revin cu problema.

Solomon Silvia
08 October 2015, 12:33
Ati incercat sa configurati lista si nu ati reusit conform legislatiei?

Irina
08 October 2015, 12:42
Incercati versiunea asta de lista ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Documentatie/05_solutii/08_LISTE/configurari%20Fisa%20Mijlocului%20Fix/
Descarcati ml-urile in calculator, importati-le din manager liste.

alexadi
30 May 2016, 17:41
Am si eu problema cu fisa mijlocululi fix formt A4 si anume nu afiseaza corect luna si anul amortizarii in sensul ca am mijloace fixe amortizate de cativa ani sau chiar neamortizate complet si la luna si anul amortizari complete trece luna si anul curent lucru care nu este corect iar la paramterii de configurare este corect )"<sf=b>An:<sf=> <&Anul amortizarii complete> <sf=b>Luna:<sf=> <&Luna amortizarii complete>") la toate mijloacele fixe existente am aceeasi problema luna si anul amortizarii complete este luna si anul in care vizualizez fisa lucru care nu este corect.

PS: am acesta problema pe bazele de date existente pe 2 pc diferite cu doua licente diferite deci problema este banuiesc eu in mentor ca cele doua baze de date nu au nici o legatura fizica.