PDA

View Full Version : Eroare la actualizare parteneri TVA la incasare



dana grigore
28 August 2013, 15:59
Buna ziua,
Cand rulez operatia de Actualizare parteneri:"TVA la incasare" imi da un cod de eroare conform print-screen-ului atasat. Mentionez ca rulez aplicatia WinMentor pe un sistem cu Windows 7 Professional 64-bit. Am avut probleme inca de la instalare, dar am reusit sa-l fac sa mearga prin reconfigurarea BDE.Admin. Nu sunt probleme nici la recunoasterea cheii Hasp, restaurarea datelor a mers fara probleme (am mutat WinMentorul de pe alt sistem cu Windows 7 32-bit, pe care nu am avut aceasta problema) si a ramas aceasta mica problema. In speranta ca ma poate ajuta cineva, va multumesc.

Din pacate in imagine nu se vede prea bine, eroarea afisata este: "Exception EDatabaseError in module MENTOR.EXE at 000AA129. Cannot perform this operation on a closed dataset."

DragosE_WT
28 August 2013, 16:46
Aveti ultima versiune?

dana grigore
28 August 2013, 16:54
Da, am instalat ultima versiune.

contab
28 August 2013, 22:09
Mesajul de eroare pare sa indice tot o problema la setarile de BDEAdmin (Configuration > Drivers > Native > PARADOX > BLOCK SIZE = 32768).

dana grigore
29 August 2013, 08:37
Am facut modificarea indicata de dvs. dar tot nu merge, imi da acelasi measaj de eroare.
Va multumesc !

MARIA
16 December 2014, 09:51
Ma puteti ajuta si pe mine cu eroarea 000A3529 tot la actualizare parteneri TVA la incasare.
Si eu am mutat mentorul pe win 7 64.

Solomon Silvia
16 December 2014, 11:43
Upgrade de BDE conform instructiuniulor ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/BDE/BDE_Upgrade/

MARIA
17 December 2014, 11:15
Multumesc pentru raspuns. Am citit documentatia si ma lovesc de o problema, de informatica . Nu am la click dreapta, Run as adminstrator desi rulez ca administrator. Cum pot sa execut programele altfel?

Solomon Silvia
17 December 2014, 11:45
In cazul in care nu va descurcati luati legatura cu distribuitorul (daca ati achizitionat prin intermediul acestuia) sau cu producatorul. http://www.winmentor.ro/cumperi.php?section=acoperire sau http://www.winmentor.ro/suport.php

Irina
17 December 2014, 13:29
Site-ul anaf a suferit modificari, si programul winmentor isi extrage datele de acolo, deci momentan aplicatia de actualizare nu functioneaza. Vom remedia.

MARIA
17 December 2014, 14:55
Multumim pentru informatii.