PDA

View Full Version : regularizare parteneri, casa, banca



mirelapaius
22 May 2013, 15:57
Am o problema cu regularizarea de casa sau banca. Mentor-ul imi da urmatorul mesaj cand vreau sa fac regularizarea la casa in valuta: Acest obiect exista deja in baza de date. S-au facut probabil ceva inregistrari in luna urmatoare inainte sa se faca regularizarea. Acum nu mai avem nici o inregistrare in luna mai (inregistrari ce implica casa in valuta) dar cand vreau sa fac regularizare casa in luna aprilie mentorul imi da acest mesaj si nu se poate face regularizarea.

Multumesc!

ada
23 May 2013, 12:36
Aveti facute regularizari pe centralizatoare. Ordinea care ii place mentorului :) este: intai regularizari simple si la sfarsit alea de pe centralizatoare.

bianico
07 March 2014, 13:30
singurul mesaj care apare eset articol contabil, nu stiu sablon pt det NC SI JURN, nu pot prelua inreg contabile

ada
07 March 2014, 14:49
Atunci mergeti in meniul Mentor/ Contabile/Sabloane inregistrari contabile si pe Regularizare valuta adaugati o linie noua * la * cu plusul verde.

bianico
07 March 2014, 16:13
am facut multumesc, dar acum nu mai pot sa fac la banca , apare MESAJ ACEST OBIECT EXISTA DEJA IN BAZA DE DATE

bianico
07 March 2014, 16:28
in sfarsit am reusit, am sters regularizare parteneri, pasul 1 intai la banca , apoi la parteneri si merge. multumecs.

bianico
07 March 2014, 17:04
alta problema, dupa ce inchid luna si fac si regularizarea pe cealalta luna, la inchidere de luna imi da mesaj sold regularizat incorect

alexadi
09 March 2014, 12:27
E corect mesajul si provine de la faptul ca s-au platit in luna sume existenta in soldul initial al lunii la care cursul valutar difera de cel care este acum inregistrat. Ca sa scapi de eroare intri pe operatiiunile de valuta aferente facturilor din luniile trecute si le alegi din nou si o sa vezi ca jos la explicatii plata va aparea noul curs valutar cel regularizat. Dupa care intri din nou in regularizare si o sa vezi ca se va modifica suma si totodata va disparea si acel mesaj.

bbc
25 April 2014, 10:25
in sfarsit am reusit, am sters regularizare parteneri, pasul 1 intai la banca , apoi la parteneri si merge. multumecs.

Nu trebuie neaparat sa stergeti, dati enter pana va accepta. Eu dau de cam 5 ori enter si pana la urma accepta regularizarea la banca, chiar daca este facuta cea la parteneri.