PDA

View Full Version : Eroare salarii



pppaccounting
20 August 2012, 09:29
Buna ziua,
Am rugamintea daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns.
Cand fac declaratiile imi da urmatoarea eroare:

E: angajator (1) sectiune angajatorA (13)
eroare atribut: A_codOblig: valoarea '419' nu se afla in lista
E: angajator (1) sectiune angajatorA (14)
eroare atribut: A_codOblig: valoarea '424' nu se afla in lista

Astept un sfat.
Va multumesc.

ada
20 August 2012, 10:51
Stergeti din pagina de creante din declaratii, tot ce tine de stopajul la sursa(daca nu aveti stopaj oricum sunt cu 0). Daca aveti cumva stopaj la sursa va trebui sa asteptati versiune noua.

78carmen
20 August 2012, 13:21
unde mai exact este pagina de creante din declaratii precizata mai sus, pt. ca am aceeasi problema?

ada
20 August 2012, 14:36
Deschideti declaratia si undeva sub luna si an sunt paginile declaratiei: Firma, Scutiri somaj, Asigurati, Creante fiscale...

78carmen
20 August 2012, 15:25
Multumesc Mult, Mult!

pppaccounting
21 August 2012, 12:42
Deschideti declaratia si undeva sub luna si an sunt paginile declaratiei: Firma, Scutiri somaj, Asigurati, Creante fiscale...

Multumesc mult de sfat.

ada
21 August 2012, 17:03
Cu placere, spor la treaba

monica
22 August 2012, 17:39
multumesc si eu, din sufletel :*:*:|*:*:*:

kcconsult
23 August 2012, 16:15
Buna,
Am o problema legata de D300 : in momentul in care incerc sa o adaug in programul de declaratii primesc mesajul: D300Dec: Field 'v49' not found.
Precizez ca am mai multe firme in program cu tva lunar sau trimestrial, iar la o parte imi genereaza decontul din programul de declaratii la alta nu.(am trimestrial la care genereaza si tot trimestrial la care nu genereaza; lunar idem)
multumesc frumos!

ada
23 August 2012, 16:22
Incercati din declaratii / diverse sa dati service structuri.

kcconsult
23 August 2012, 23:18
Multumesc mult de ajutor, am reusit sa generez decontul de tva.

emaio
10 July 2014, 10:48
Buna ziua. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema.
Am o salariata care s-a angajat pe 8mai 2014 iar in luna iunie 2014 mi-a adus un certificat medical. Pentru a-i putea calcula concediul medical mi-a adus de la locul anterior de munca o adeverinta cu veniturile realizate din perioada dec 2013-mai 2014. Pentru luna mai avea venituri si de la locul anterior de munca , dar si de la actualul loc de munca. Programul de salarii nu mi-a permis sa cumulez veniturile si am luat ca salariul doar venitul obtinut la actualul loc de munca. Cand am generat declaratia mi-a dat urmatoarea eroare:E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratB3 (1)
eroare regula: S60.1: B3_7 (156) = B3_7 calculat conform regulii (161). Poate sa ma lamureasca cineva in legatura cu aceasta eroare? Multumesc.

ada
10 July 2014, 11:54
B3_7 reprezinta cas de la indemnizatii, si daca va da eroarea v-o da pentru ca undeva configurarile sunt gresite. Verificati si constanta cu salariul mediu pe economie, si configurarile de la indemnizatia folosita. Aveti documentatie pe ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Documentatie/05_solutii/03_SALARII/
Acum, la rezolvarea indemnizatiilor, puteti modifica manual si suma si zilele care duc la formarea mediei. Deci programul va permite cumularea salariilor pe luna mai, precum si posibilitate de a trece ce aveti pe adeverinta din lunile anterioare.

emaio
11 July 2014, 09:16
Va multumesc pentru ajutor. Am reusit sa rezolv problema . O zi buna.
:)