PDA

View Full Version : Eroare salarii dupa upgrade ultima versiune Winmentor



dia
19 April 2012, 15:16
Buna ziua,

va rog sa ma ajutati, am facut ieri upgrade la Mentor cu ultima versiune, totul a fost ok, iar azi am observat ca la modulul Salarii nu mai face calculul contributiilor, deci implicit si statul de plata nu se calculeaza, inainte a mers totul ok, eram tare fericita ce usor si repede se lucreaza salariile, am mentorul si salariile de aproape 2 ani.

Multumesc anticipat
Diana

ada
20 April 2012, 09:05
Verificati in conditii de salarizare, pagina contributii sa fie acestea completate. Nu pot sa spun ca am mai auzit sa dispara la un upgrade dar cine stie. Daca nu mai sunt puteti face o completare automata cu click dreapta (contributii) pe view-ul mare de la conditii de salarizare.

adi_ciobotaru
21 April 2012, 19:37
Sa stiti ca ar fi prins bine daca spuneati si ce versiune aveati inainte si ce versiune ati instalat acum. Oricum, presimtirea este ca aveati o versiune "antica", probabil nu ati mai facut upgrade demult... daca urmareati versiunile programului, ati fi observat instructiunile referitoare la noutatile aduse in privinta contributiilor...
Deci, verificati daca sunt contributiile definite in conditiile de salarizare si dati recalcul lichidare, dupa ce le definiti.
Oricum, pentru asemenea upgrade-uri va recomand sa apelati la o firma de suport, mai ales pentru ca folositi si modulul de salarii.

dia
24 April 2012, 16:19
Multumesc.

Intr-adevar aveam o versiune cam veche de mentor, nu mai repet greseala pe viitor. Verificasem daca in nomenclatoare exista contributiile cu cotele aferente, dar in conditii salarizare le-a scos si din lunile precedente, asa ca nu am putut face o comparatie, sa le pot reintroduce.
Deci problema s-a rezolvat simplu, functioneaza.

Sper sa ii ajute si pe altii.

O zi buna va doresc :)

ada
24 April 2012, 16:27
Recunosc ca nu m-am gandit ca aveti o versiune atat de veche. Nu lasati programul neactualizat intervale asa mari de timp, mai ales ca la salarii se schimba conditiile dupa cum vor domnii cu legislatia....deci f des