PDA

View Full Version : accelerator facturi



cdregoesc
05 April 2012, 15:44
La acceleratorul pentru facturile intrate in campul de observatii nu ma lasa sa scriu nimic. Trebuie sa il las gol si sa dau enter sau esc pentru a merge la urmatorul buton din accelerator. de ce?

Irina
11 April 2012, 11:08
Multumim pentru sesizare, am transmis la programare, o sa se remedieze problema in cel mai scurt timp posibil.

cdregoesc
24 April 2012, 13:03
din cate am observat litere nu accepta dar accepta cifre, probabil e alt tip de casuta de introducere date.

alexadi
14 February 2014, 22:47
O problema asemantoare am si eu numai ca doar la articolele tip serviciu la care nici macar nu apare fereastra de observatii articole cand folosesc acest generator de facturi, insa daca aleg un articol tip stoc apare pot scrie nu am nici o problema. Am incercat si pe versiunea 737.17 si la fel face ca si cum pentru articolele de tip serviciu nu ar exista aceasta bifa pusa cu toate ca ea este activa. Iar cand ai de facturat mai multe servicii la care trebuie sa treci si date suplimentare nu ai decat varianta salvare asa si dupa aceea modificare si adaugare informatiile respective. E o limitare ceva doar pentru articolele tip stoc aceste observatii articole?

alexadi
28 October 2014, 17:32
Stie cineva ce se poate face ca sa functioneze si la nivel de articole pentru cele de tip serviciu, ca la ultimele 3 verisiuni iar nu mai functioneaza observatiile la nivel de articol in acceleratorul de facturi pentru articolele de tip serviciu cu toate ca a fost functionala acum 4-5 versiuni. Cred ca se repara dupa care cu noile variante iar se pierde functionalitatea lucru care nu mi se pare normal.

alexadi
29 June 2015, 12:37
Nici in versiunea 785.00 la articolele de tip servicu daca selectezi ca articolul are observatii nu tine cont de aceasta selectie.