PDA

View Full Version : EROARE vers. 677.20



depRBP
30 March 2012, 12:40
Buna ziua,
Dupa update-ul la ultima vers. de Mentor 677.20 imi apare o eroare la IESIRI -> Facturi la Avize, si anume "Introdu cont discount general" . Mai precis, dupa ce fac mai multe avize de expeditie catre un client, fac o factura la aviz care cuprinde toate produsele date pe avize. Pe factura se preiau corect produsele de pe avize, problema apare cand vreau sa adaug pe factura un Discount (cont 667 ) si o Taxa de Transport (cont 704). Daca dau sa salvez factura imi apare eroarea cu mesajul de mai sus. La vers. anterioare nu am avut problema asta, si sunt un pic in impas avand in vedere ca lucrez f. mult cu facturi la avize.

PS:
1.daca pe avizul de expeditie adaug dupa produse o taxa de transp si un discount, cand fac factura la aviz, totul se preia fara sa mai dea erori, ceea ce sugereaza ca dupa ultimul update, pe facturile la avize nu mai exista permisiunea sa adaugi pozitii suplimentare fata de avizul la care se face factura, chiar daca sunt Servicii.
2.am reinstalat versiunea 677.20 (cu tot cu verificare de structuri) si nu s-a schimbat nimic, iar ca sa revin la o vers. anterioara nu e posibil fiinca lucram intr-o retea de sateliti care au toti update-ul facut.

Please help me :) cu un raspuns

admin
05 April 2012, 15:14
Va rog sa puneti versiunea de test, executabil + NEW:

ftp://ftp2.winmentor.ro/clienti/__MENTOR_Kit_Test/versiunea%20677.27/