PDA

View Full Version : Decont (ordin deplasare)



Stef
05 March 2012, 09:18
Cum s-ar putea conecta un decont de ordinul de deplasare in Mentor?....generare ordin deplasare, calcul automat diurna, etc.....

Revin....cand vor apare cele solicitate intr-o noua versiune de WinMentor?

Multumesc,

Stef

adi_ciobotaru
28 March 2012, 23:43
"Calcul automat diurna" pe ce valoare? Caci fiecare firma plateste cat are chef administratorul...
Cand pleaca un "angajat" 3 zile in Germania si 2 zile in Elvetia, doriti ca WinMENTOR sa "calculeze" automat diurna? :)

Sa stiti ca suntem altii care ne-am multumi cu niste lucruri mult mai simple, dar...
- preluarea cursului de pe bnr.ro, macar pentru o singura valuta;
- preluarea datei sistemului ca si data a facturilor emise si imposibilitatea modificarii acesteia de catre utilizatorii care sunt vanzatori;
- daca completez o adresa de email in datele clientului, la unul dintre sediile sale, atunci, cand emit o factura catre acel sediu, sa pot sa o trimit pe email din program, selectandu-se semiautomat (printr-un click pe buton) acea adresa de email... ca sa nu o caut prin sumedenia de adrese de email...

Si multe alte detalii relativ minore...

Stef
29 March 2012, 08:43
Buna dimineata,

Ordin de deplasare(cu avans sau nu)....se genereaza un decont.....se folosesc drept constante diurna(intern-ron, extern-valuta)....la sosire angajat(ordin de deplasare) se conecteaza decontul de ordin de deplasare....
Ordinul de deplasare genereaza decontul.....cred ca se poate rezolva si un raspuns din partea "ADMIN" este de asteptat....

Sunt de acord cu observatiile facute(fara ordin deplasare,decont) si se poate discuta despre ele....

Oricum multumesc,

Stef

Stef
29 March 2012, 16:53
Preluare curs problema minora numai aparent....tehnic este mai complicat...in mod normal noi vizualizam cursul valutar.....pentru a putea prelua cursul valutar ar trebui ca fiecare utilizator WinMentor sa poata accesa direct serverul BNR....nu mai intru in alte amanunte....cred ca problema conectarii ordinului de deplasare de decont este mai aproape de noi si de WinMentor...mai ales ca acum decontul nu este legat de nici un document..

Revin cu comentarii pentru email si data facturi.....

Cu stima,

Stef