PDA

View Full Version : eroare la schimbarea tipului de CIM



doina
31 May 2011, 06:53
la prima constatare am crezut ca este o eroare personala de utilizator nepriceput(folosesc WinMentorul din 2000-2001!!!) dar cand se intampla a doua oara ajung sa ma intreb oare nu este eroarea lor?
deci am schimbat un tip de contract din partial 2 ore in norma intreaga (in 2008 contractul a fost deschis cu norma intreaga iar in 2009 s-a trecut pe rand la timp partial la 6 , 4, 2 ore- in functie de realitate) dar in pontaj programul "imi trimite 4 ore", daca pictez 8 ore denatureaza venitul brut

Daniela
31 May 2011, 11:00
Probabil a ramas in fisierul modifcm.db bifa pe False la Tipnorma (acest fisier este la nivel de luna). Cel mai bine este sa luati legatura cu distribuitorul autorizat local (cel care v-a vandut programul) pentru a remedia situatia.

doina
31 May 2011, 12:18
dar pt ce sa deranjam alte persoane? de ce fisierul de extensie .db nu se poate deschide cu visual foxpro? de ce ne legati la maini cand noi in fapt ca utilizatori ne facem treba corect am modificat norma in 8 ore. de ce atata deranj? de ce sa platim bani pt asistenta cand noi ca utilizatori lucram corect? de ce?