PDA

View Full Version : concediu medical



larivas
31 March 2011, 13:18
va rog sa ma ajutati intr-o problema:
am CM la un angajat, 5 platite de angajat si 3 de cass, problema este ca nu imi calculeaza cas corect. am instalata ultima versiune, am facut configurarile la contributii/indemnizatii, la tipuri de indemnizatii, in constante salarul minim si mediu. ce ar mai trebui sa fac? Am verificat si in declaratia 112 si cum este calculat de mentor nu este bine. rog un sfat, multumesc.

ada
31 March 2011, 14:24
E cam dificil sa isi dea cineva seama ce anume ati gresit in configurari, dar sigur undeva ati uitat ceva. Poate e vorba de procentul de la cas(multiplic), adica 0.35, si de faptul ca acolo trebuie selectat salariul mediu in loc de minim, poate e vorba de bifa de pe prima pagina Pt perioada acordarii, contractul de munca este suspendat care la multe tipuri de indemnizatii este acum pe DA. Luati iarasi documentatia pusa la dispozitie de cei de la Winmentor si verificati. Daca mai are cineva alte idei.......

larivas
01 April 2011, 09:42
multumesc,am rezolvat, am reluat conditiile de pe februarie si am facut din nou configurarile.

ada
01 April 2011, 10:41
E bine de stiut ca, daca in momentul in care s-au facut de exemplu modificari in salarii pentru luna februarie, dar luna martie era deschisa deja, aceste modificari nu se preiau si pe martie. Se preiau doar la prima inchidere de luna.