PDA

View Full Version : Prezentare WinMENTOR ENTERPRISE la Timisoara



admin
28 February 2011, 15:45
Vineri, 4 martie 2011, in sala de conferinte a Hotelului Delpack din Timisoara, Soft Net Consulting - distribuitor autorizat WinMENTOR si WinMENTOR ENTERPRISE - va prezenta o suita de aplicatii de gestiune reunite intr-o solutie completa de business, pentru companii mijlocii / mari.

In centrul evenimentului vor fi suita ERP WinMENTOR ENTERPRISE, dezvoltata de TH JUNIOR SRL din Iasi, sistemele inteligente de raportare Oracle BI (Business Intelligence), precum si solutii de gestiune a depozitelor (WMS - Warehouse Managemenet Systems) si de accelelare a vanzarilor (SFA - Sales Force Automation) integrate cu suita WinMENTOR ENTERPRISE. Vor mai fi prezentate si servicii oferite de organizator, printre care cele de hosting.

Pachetul de aplicatii WinMENTOR ENTERPRISE este realizat in mediul de programare vizuala Delphi pe platforma Oracle, si este rezultatul a 15 ani de experienta a unui colectiv care a oferit pietei de profil din Romania un produs preferat pana astazi de peste 25.000 de utilizatori - pachetul de aplicatii de gestiune WinMENTOR.

ili50
03 February 2014, 13:37
Nu am gasit un loc mai potrivit pentru a posta o intrebare/nelamurire. Am facut un curs de utilizare winmentor si la un al doilea interviu fetele de la hr mi-au spus ca voi avea o responsabilitate de administrare a programului pe server, va trebui sa caut o noua firma de hosting pentru sistemul firmei, fiind o firma cu profil productie materiale lemnoase. Acuma, sa inteleg ca asta presupune cunostinte tehnice despre servere? Nu cei de la dep. tehnic ar trebui sa se ocupe de asta? Cine ma poate ajuta cu niste sugestii i-as ramane recunoscator, luand cateva minute din timp pentru o privire la nedumerirea pe care o am.

DragosE_WT
03 February 2014, 16:26
Ca Mentorul are si parte de administrare, este normal, dar nu vad legatura intre asta si ce spuneti dvs ca vi s-a cerut; evident ca cineva de la tehnic ar trebui sa se ocupe de asa ceva, dvs, eventual, sa le acordati informatii generale privind modul de functionare al programului, asta daca stiti, evident.

smartapp
20 February 2014, 23:07
Exista un calendar pentru prezentari WinMentor in alte locatii din tara? Multumesc.

ili50
24 February 2014, 14:49
Pai cam asta am de facut desi am ramas perplex pentru ca nu ma pricep la asta si le-am aexplicat. Mi-au spus ca va trebui sa colaborez cu cei de la tehnic pentru a gasi impreuna o solutie foarte buna. Partea de admin e ok pana cand intra tehnicul pe fir, unde eu nu am cum sa ma pricep. Cu cine sau cu ce firma care sa tina in host programul ar trebui sa vorbesc??

DragosE_WT
24 February 2014, 15:11
Intrati pe harta de pe winmentor (http://www.winmentor.ro/cumperi.php?section=acoperire) si alegeti-va o firma distribuitoare.

ili50
27 February 2014, 11:52
A intrat si doua dintre firme nu au site sau nu il pot accesa eu ori nu mai exista, pentru ca le-am cautat pe net si nu am gasit nimic. Mie mi-a recomandat un coleg de bransa Claus Web.ro. Era anul trecut in aceeasi situatie si ei sunt multumiti de firma. Ma documentez deocamdata. Mi-a zis ca au preturi bune, sunt flexibili la spatiu si asistenta este competenta.