PDA

View Full Version : Pt versiunea 644



liliana
21 February 2011, 19:12
Am incercat sa instalez noua versiune si imi da urmatorul
Mesaj de eroare "Nu am putut incarca UPGRADE.DLL"" :(
Help!!! daca stie careva

multam' fain!! :)

bilion
21 February 2011, 19:20
Ati extras intr-un folder toate fisierele din arhiva descarcarcata de pe site?

athenaeum
21 February 2011, 19:27
Buna seara
Am instalat versiunea cu declaratii si am exportat. La verificare in programul anaf imi apare eroare la casa de asigurare. Mentionez ca in mentor ele sunt selectate. Multumesc

mariana_isachi
21 February 2011, 19:39
Buna...am Descarcat Si Eu Versiunea Declaratii...dar Cu Toate Am Generat...si E Totul Ok...la Listare Nu Sunt Compl Toate Campurile...si Cum Se Face Importul In D112 Sau Pur Si Simplu Fisierul Generat Il Trimit La Anaf...( Trimit Online)...??

mariana_isachi
21 February 2011, 19:50
Buna...cum Ai Imporat In Progr Anaf Fisierul Pe Care L-ai Salvat Din Mentor-declaratii?

athenaeum
21 February 2011, 19:59
da-mi un mail si iti trimit pasii

bilion
21 February 2011, 21:51
Buna seara
Am instalat versiunea cu declaratii si am exportat. La verificare in programul anaf imi apare eroare la casa de asigurare. Mentionez ca in mentor ele sunt selectate. Multumesc

Copiati din \winment\new\data in \winment\data\ fisierele cu numele "caseasig.*" (sunt patru)

bilion
21 February 2011, 22:02
Buna...cum Ai Imporat In Progr Anaf Fisierul Pe Care L-ai Salvat Din Mentor-declaratii?

Pentru verificarea fisierelor si generarea fisierului PDF (eventual si semnarea lui electronica) trebuie sa copiati in directorul Winment continutul directorului DIST din arhiva pe care o descarcati de aici:

http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/declunica/kitD112_J_1_1_0.zip

verificarea fisierelor rezultate din programul de declaratii se face lansand programul DUKIntegrator.jar . Daca aveti probleme in lansarea lui probabil nu aveti instalata ultima versiune de Java. O puteti descarca si instala de aici:

http://www.java.com/en/download/index.jsp

athenaeum
21 February 2011, 22:07
Functioneaza. Va multumesc

athenaeum
21 February 2011, 22:15
Revin cu o alta problema. Imi apare urmatoarea eroare la validare "eroare atribut: dataAng: data calendaristica eronata: '4/4/2000'" Multumesc

bilion
21 February 2011, 23:03
Revin cu o alta problema. Imi apare urmatoarea eroare la validare "eroare atribut: dataAng: data calendaristica eronata: '4/4/2000'" Multumesc

Nu stiu despre ce poate fi vorba, dar as incerca, asa "la ghici", sa umblu la setarile formatului de data in control panel -> regional and language options -> si sa setez formatul datei "scurte" de forma dd.mm.yyyy

adi_ciobotaru
22 February 2011, 12:42
Orice program care este produs in Romania ati folosi (mai ales daca are baze de date), nu neaparat WinMENTOR, nu neaparat programele de la finante, orice program, va recomand ca in control panel, la regional setting, sa aveti locatia setata pe Romania, precum si "formats", tot pe Romania.
Recomand asta chiar si daca nu folositi programe fabricate in Romania... practic, pe orice computer din Romania ar trebui sa fie aceasta setare.

Verificarea "daca e ok", o faceti astfel: run, cmd, enter, tastati "date /t", dati enter, si ar trebui sa apara 22.02.2011. Daca apare altceva, nu e de bine...
Succes.

mariana_isachi
22 February 2011, 16:32
buna ziua,
am urmatoarea problema: cand verific xml din direxport, aleg "alladin"...completez parola...si dau validare si semnare...se form un pdf -semnat, dar cand il trimit la anaf...raspunsul este ca nu am drept de semnatura pt acel CUI...? ce nu fac bine ?? stie cineva...poate trebuie sa mai setez ceva in mentor?? referitor la certificat...parola..???

mariana_isachi
22 February 2011, 17:19
buna ziua,
am urmatoarea problema: cand verific xml din direxport, aleg "alladin"...completez parola...si dau validare si semnare...se form un pdf -semnat, dar cand il trimit la anaf...raspunsul este ca nu am drept de semnatura pt acel CUI...? ce nu fac bine ?? stie cineva...poate trebuie sa mai setez ceva in mentor?? referitor la certificat...parola..???

SE PARE CA E DE LA SERVERUL CENTRAL ANAF...NU ARE LEGATURA CU MENTOR

mradui
22 February 2011, 18:26
faptul ca portalul de la anaf zice ca nu aveti semnatura pe CUI-ul respectiv n-are treaba cu mentoru. pentru a certifica cu semnatura electronica la ei trebuia sa fie facuta cerere pt fiecare cui in parte. certificarea semnaturii e unica dar trebuie puse cereri pe fiecare cui in parte.

mariana_isachi
22 February 2011, 20:58
faptul ca portalul de la anaf zice ca nu aveti semnatura pe CUI-ul respectiv n-are treaba cu mentoru. pentru a certifica cu semnatura electronica la ei trebuia sa fie facuta cerere pt fiecare cui in parte. certificarea semnaturii e unica dar trebuie puse cereri pe fiecare cui in parte.

am sesizat acest fapt in conditiile in care pana la d112...depuneam fara nici o probl...pt toate firmele pt care am depus cerere 150...se pare ca de la serverul anaf era probl...acum merge ...e totul ok...