PDA

View Full Version : Concedii de odihna



CristiH
08 November 2010, 16:08
Buna ziua,
am o problema legata de winmentor si anume:
in cazul in care concediul de odihna se desfasoara pe 2 luni ... winmentor nu preia in luna urmatoare diferenta de c.o.
mai concret: daca o persoana ia 15 zile co in data de 25 ale lunii, primeste avans co pentru toata perioada, mentorul imi retine tot avansul co pe luna curenta (desi corect ar fi doar pt zilele aferente lunii curente urmand ca restul de avans sa-l retina in luna urmatoare) iar in luna urmatoare ia salar normal + co
In luna curenta, desi a lucrat apraope toata luna, i se diminueaza salariul cu total avans co iar in luna urmatoare cand lucreaza mai putin primeste mai multi bani

ada
11 November 2010, 11:27
Incercati asa: in prima luna pontati zilele de concediu aferente lunii respective, rezolvati normal zilele la Concediu de odihna. Pentru diferenta de bani adica pentru zilele care urmeaza a fi pontate in luna urmatoare, dati banii din trezorerie/casa.
In luna urmatoare pontati normal zilele de concediu, apoi la rezolvarea Concediului de odihna generati brutul pentru co, completati avansul acordat prin trezorerie luna anterioara iar la Platit din selectati Avans decontare casier.

CristiH
15 November 2010, 09:38
Incercati asa: in prima luna pontati zilele de concediu aferente lunii respective, rezolvati normal zilele la Concediu de odihna. Pentru diferenta de bani adica pentru zilele care urmeaza a fi pontate in luna urmatoare, dati banii din trezorerie/casa.
In luna urmatoare pontati normal zilele de concediu, apoi la rezolvarea Concediului de odihna generati brutul pentru co, completati avansul acordat prin trezorerie luna anterioara iar la Platit din selectati Avans decontare casier.

Multumesc pentru informatie dar mi se pare o solutie de compromis
Am aproximativ 200 de salariati si sa fac acest lucru de fiecare data cand vrea cineva co ... e un pic c-am complicat.

Cum pot afla care este netul(avansul) unui CO?