PDA

View Full Version : Furnizori cu puncte de lucru



mradui
15 October 2010, 11:24
Buna ,
Intrebare.. am parteneri care imi livreaza marfa de pe punctele lor de lucru.
Este ceva metoda prin care as putea sa evidentiez facturile lor pe puncte de lucru? (selgros - galati, selgros - mures etc)
La clienti am vazut ca se poate face cu sediile la puncte de lucru dar la furnizori nu am gasit cum as putea face.

Am vazut ca pe macheta de trezorerie (casa- banca) unde selectezi facturile care sunt platite , aduce in campul observatii sediile clientilor pe puncte de lucru / agenti.

Ma gandeam ca asa ar putea aparea si pentru furnizori, ar fi frumos sa pot selecta facturile de plata pe puncte de lucru

Ma puteti ajuta cumva?
Multumesc

adi_ciobotaru
21 March 2011, 12:06
In aceeasi nota, ar mai fi un lucru foarte util: in momentul in care inregistram o factura primita de la fz, sa putem selecta contul bancar al furnizorului care a fost prezent pe factura. Pentru ca sunt furnizori care au mai multe conturi bancare (fie ca au, fie ca nu au mai multe puncte de lucru; insa, deobicei au), dar au pretentia sa platim in contul de pe factura...
Iar contul care a fost selectat ar trebui sa se duca in lista obligatii plata furnizori.
Stiu ca aceste doua lucruri implica modificari in program, dar cred ca ar fi binevenite...