PDA

View Full Version : Implementarea Siglei In Facturi



deutza08
19 August 2010, 12:03
Buna,
Ma Poate Ajuta Si Pe Mine Cineva?
Ma Chinui Sa Implementez Sigla Societatii In Antetul Facturii Si Nu Reusesc Petru Ca Imi Cere O Cale Care Este Formata Dintr-o Insiruire De Cifre Si Pe Care Chiar Nu Stiu De Unde Trebuie Sa O Iau, Tin Sa Mentionez Ca Sigla Am Salvat-o In Format (bmp),
Va Rog Da-ti O Idee:).
Va Multumesc

georgiana
20 August 2010, 09:48
Se poate copia sigla in WinMent-Data-Firma si in configurare in antet se da click dreapta si se aduce din Altele- Imagine: la cale trec {Firma} apoi se seteaza coordonatele de distanta si marime (acele x, y, l, i)

ciprian_r
06 May 2011, 10:22
Sper sa mai raspunda cineva la acest topic vechi, dar nu vreau sa mai creez unul nou.
Se poate introduce si o imagine de fundal pe facturi? Eu am introdus imaginea, conform celor de mai sus, am asezat-o in centrul facturii (o imagine 170*170), dar liniile din factura nu trec peste imagine, din 10 linii imi afiseaza doar 3. Se poate seta cumva sa scrie si peste imagine?
Multumesc

DragosE_WT
09 May 2011, 10:32
Randarea formei de printare se face in ordinea: antet, corp lista, final. Probabil ati pus imaginea la final, astfel ea fiind peste tabelul efectiv. Puneti-o in antet document si vedeti ce obtineti.