PDA

View Full Version : Import facturi furnizori din e-factura



Aldo
26 February 2024, 11:07
Mi s-a instalat de catre distribuitor versiunea 24.031. Nu mai gasesc "import facturi furnizori din e-factura". Am cautat la "Search", mi-o gaseste dar, cand dau click pe el nu se intampla nimic.
Distribuitorii nu raspund. Nu am gasit decat verifificare diferente intre wme si e-factura dar, indiferent ce am facut acolo, la final am primit mesajul ca au fost importate 0 facturi.
Nu mai inteleg nimic.
Eu am rugat distribuitorii sa-mi puna o versiune mai noua pentru a putea importa din e-factura facturile pe ultimele 60 zile, precum mi se spunea in anunturile primite de la WME pe mail.

petrisor
05 March 2024, 13:44
Buna ziua,
la import facturi primesc mesajele de eroare din atasament. 1540, 1541.
Mai apar erori la coloana Id descarcare, valoare, valoare tva si partener WMC (partenerul exista in winmentor). Chiar daca facturile cu probleme nu sunt bifate pentru import, nu sunt importate nici restul facturilor. Sa inteleg ca inca nu e complet functional importul? Multumesc.


Later edit: am facut importul pe luna martie 2024 si functioneaza perfect, fara erori. Mentionez ca pe luna martie nu era introdusa nici o factura manual. In atasamentele cu erori era importul pe luna februarie 2024, dar aproape toate facturile pe luna februarie erau deja introduse manual. Probabil din cauza aceasta au apărut erorile cu unitatea de masura etc. De aici trag concluzia că importul e perfect functional.

Carolina80
19 March 2024, 11:17
Buna ziua.

Noi avem multe erori. Apare aceeasi factura de mai multe ori, desi a fost preluata si inregistrata cu index ANAF. Mai ne aduce facturi din alte luni...care si acestea au fost preluate si inregistrate. Cu distribuitorul nu ne intelegem, mereu invoca ca nu citim documentatia si ca este problema noastra. Am intrat pe grupuri de whatsapp cu utilizatori WINMENTOR si mai intrebam acolo. Doar ca nu mi se pare corect sa achizitionezi un modul si sa nu primesti raspunsuri/consultanta pentru astfel de bug-uri. Se mai confrunta cineva cu astfel de probleme?