PDA

View Full Version : Deducere personala de baza



Dumitriu Anca
20 February 2024, 13:24
Buna ziua,
Am o angajata de 32 ani si imi calculeaza deducerea de baza (eu nu am pus nici o bifa nicaieri ). E singura salariata pentru care se calculeaza deducere de baza (are contract partial). Cum se poate debifa?

Irina
20 February 2024, 13:37
Probabil aveti bifa pusa pe cumul functie in nomenclator deducere generale. Scoateti bifa si dati recalcul 1517

Dumitriu Anca
20 February 2024, 13:39
Nu este pus nici o bifa

Irina
20 February 2024, 13:43
dar ce tip de contract este angajata dvs? pentru ca daca ii face deducere atunci sigur nu e cumul functie si trebuie sa vedeti unde e pusa bifa in conditii salarizare si daca bate cu ce e in nomenclator

Dumitriu Anca
20 February 2024, 13:44
Are contract partial, dar e functia de baza

Dumitriu Anca
20 February 2024, 13:45
este cu contract de munca partial, cu 4 ore (a fost un an de zile in suspendare)

Irina
20 February 2024, 13:47
Pai daca e trecuta functie de baza, cum sa nu ii calculez eu in program deducere? Tipul de contract va spune ca daca e functie de baza trebuie sa aiba si deducere, deci daca doriti fara deducere trebuie sa o incadrati pe cumul functie.

Dumitriu Anca
20 February 2024, 13:49
Pai daca e trecuta functie de baza, cum sa nu ii calculez eu in program deducere? Tipul de contract va spune ca daca e functie de baza trebuie sa aiba si deducere, deci daca doriti fara deducere trebuie sa o incadrati pe cumul functie.

Da, corect asa e.
Cu atatea modificari m-am zapacit. Multumesc!