PDA

View Full Version : Discount Retail



Marian Horatiu
06 November 2023, 14:22
Buna ziua, sunt interesat sa fac o reducere la anumite produse si as dori sa stiu daca as putea sa setez cumva sa se puna automat cand se scaneaza produsul pe casa de marcat retail. Nu as dori sa se puna manual deoarece sunt cateva produse specifice si nu as dori sa se sara peste din greseala sa se vanda cu pretul intreg in loc de cel redus de catre colegii mei din magazin. Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator, multumesc frumos

alina.visan
06 November 2023, 15:52
Buna ziua, depinde de tipul de discount. Se pot defini discount-uri la nivel de articole (Mentor - Nomenclatoare- articole- Discount sau Majorare pret vanzare & constanta cu simbol PromotieStilNou va fi setata pe Nomenclatorul de articole" ) sau se pot defini promotii (Comercial-Clienti- Promotii & constanta cu simbol PromotieStilNou va fi setata pe Nomenclatorul de promotii" ). Pentru mai multe detalii va rog sa luati legatura cu distribuitorul Dvs.

Marian Horatiu
06 November 2023, 16:31
(Mentor - Nomenclatoare- articole- Discount sau Majorare pret vanzare & constanta cu simbol PromotieStilNou va fi setata pe Nomenclatorul de articole" )
Din pacate aceasta metoda am incercat sa o punem, dupa ce am facut aceste modificari am scanat produsul, discount-ul nu a fost pus si nici nu am putut sa adaug alt discount pentru ca spunea ca produsul se afla in promotie, si imi aparea pretul intreg. Am incercat si cu cei care mi-au distribuit produsul dar au spus ca nu este posibil pe retail.

alina.visan
07 November 2023, 14:41
Buna ziua, functioneaza ambele variante. Depinde de cum sunt facute setarile. Rugati distribuitorul sa ia legatura cu mine.

Marian Horatiu
07 November 2023, 15:55
Buna ziua, pana la urma am reusit cu ajutorul distribuitorului sa rezolvam cerinta pe care am avut-o. Multumesc frumos de ajutor tuturor.

alina.visan
07 November 2023, 17:29
Ma bucur, o zi frumoasa!