PDA

View Full Version : eroare actualizare cheie



alexadi
11 October 2023, 21:29
Buna seara,
Am s eu o cheie monopost la care vad ca nu s-au actualizat codurile de acces pentru programarea de 6 luni, id cheie: 190A19BB stiu ca este platita din 23 martie. Ce anume as putea face ca sa pot sa folosesc si eu cheia.

Cecilia
12 October 2023, 10:50
Buna ziua! Ne cerem scuze pentru intarziere! Codurile au fost generate acum. Reprogramarea manual se face prin apasarea cheii gri de pe splash-ul WinMENTOR (inainte de a introduce parola) si apoi a optiunii "Update cheie" Daca intampinati probleme contactati distribuitorul dumneavoastra. Zi frumoasa!

alexadi
12 October 2023, 11:02
Multumesc, nu-i bai se mai intampla, oricum n-am avut nevoie de luna octombrie pana acuma sa lucrez in ea deabia maine voi lucra cu aceea cheie de aceea am si intreabat.

alexadi
10 July 2024, 13:48
Am si eu o eroare pe updatele la cheie la efactura pt 719181C0 eu stiu ca este platit caci am facut fizic factura finala de la aplicatie, si prevad ca ma vor lua colegii la rost ca nu am facut actualizarea la cheie. Aveti idee cum sa fac si eu sa apara codurile?

Cecilia
10 July 2024, 13:58
Buna ziua! Codurile au fost generate. Puteti incerca acum reprogramarea. Daca apare vreo eroare va rog sa transmiteti mesajul acesteia. Zi frumoasa!

alexadi
10 July 2024, 14:09
E ceva ciudat am actualizat cheia imi arata luna a 5.2025 la efactura si cand intru in intari /import facturi din format electronic E-fact imi da mesaj de limitare la luna iunie 2024 1629

PS: versiune mentor 24.051/1 bde

Cecilia
10 July 2024, 14:29
Verificati daca mai exista vreo alta cheie in reteaua dumneavostra (ar trebui sa apara in http://localhost:1947/_int_/devices.html).

alexadi
10 July 2024, 14:41
Mulumesc pentru raspuns.

Am mai facut inca o data updatele la cheie si vad ca acuma a mers, ce se intampla nu imi dau seama bine ca s-a rezolvat

In locatie exista o singura cheie, trec eroarea la comunicatie intre mentor, windows si cheia fizica, greu de spus ce are, bine ca am rezolvat cu o rescriere din nou a cheii.