PDA

View Full Version : configurare venituri din drepturi de autor



simona4mihaela
26 September 2023, 16:29
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu configurarile necesare privind introducerea unei persoane cu venituri din drepturi de autor si retinerea impozitului. Acesta trebuie declarat in D112.
Am incercat sa configurez veniturile din drepturi de autor, dar nu imi duce nimic in D112.

Multumesc!

Irina
26 September 2023, 16:44
Nu va calculeaza impozit in foaia de calcul de la stopaj? Verificati constanta de la personal salarizare sa fie completata cu procentul corect 1383

simona4mihaela
27 September 2023, 11:28
Buna ziua,

Am verificat constanta..este completata corect. Cred ca nu introduc eu ceva corect.
Va rog sa ma ajutati cu pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru introducerea persoanei in program si efectuarea configurarilor corecte, astfel incat sa il regasesc in D112 si sa retina impozitul.

Va multumesc!

Irina
27 September 2023, 11:33
Cred ca mai bine imi dati dvs print screen uri cu introducerea contractului si rezolvarea sumelor in stopaj la sursa.
Documentatia este disponibila ca de obicei pe ftp urile noastre http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Documentatie/03_SALARII/Solutii/

simona4mihaela
27 September 2023, 12:53
Am reusit intr-un final...am studiat cu mare atentie documentatia si s-a validat D112.

Va multumesc pentru ajutor!