PDA

View Full Version : eroare service -avarie-verificare structuri



ionela11
28 March 2023, 15:01
Buna ziua,

Imi da urmatoarea eroare la verificare structuri1281

Cum pot rezolva?
multumesc

Irina
28 March 2023, 15:14
Trebuie sa fie ceva specific bazei dvs de date. Vad ca va da la reindexare, incercati sa rulati si din verificare de structuri sa vedeti ce se intampla. Ca ultima metoda, daca nu reusiti din meniurile , puteti incerca o salvare /restaurare de firma.

ionela11
28 March 2023, 16:08
multumesc
imi da alta eroare acum 1283
de la ce este?

Irina
28 March 2023, 17:04
Aveti o tabla cu probleme, puteti alege sa o inlocuiti din new daca e goala la dvs in firma (luati cu tot cu indecsi) sau la fel puteti incerca salvare restaurare. Ati avut socuri de curent cand lucrati pe firma asta?

ionela11
29 March 2023, 08:44
Buna dimineata,

Daa am avut foarte multe socuri de curent ieri la birou. Cum fac "sa inlocuiesc din new daca e goala la dvs in firma (luati cu tot cu indecsi)" ?

multumesc

alexandraD
29 March 2023, 09:12
Buna dimineata! Luati din Winment\New\Luna fisierele GESTCMD pe care le aveti si le copiati in Winment\Data\Design\2022_11
Daca nu va descurcati va trebui sa luati legatura cu distribuitorul.

Irina
29 March 2023, 09:16
Suplimentar v-as recomanda sa luati o sursa buna pentru calculator sa contracarati socurile dese, dar si sa faceti cat mai des salvari de firme ca sa aveti de unde recupera la o adica datele. Am avut clienti care au pierdut baze de date pentru ca socurile nu afecteaza doar table care pot fi inlocuite usor din new.