PDA

View Full Version : Fereastra pentru inroducerea sumelor pentru concedii de odihna



andrea
29 January 2023, 20:52
Buna!

Fereastra pentru calcul sumelor pentru concedii de odihna nu este activa. Butonul de ”Modifica” este gri.

Am intrat si am iesit din Mentor, am redeschis decembrie si am inchis inca o data luna precedenta, am schimbat firma, am dat ”Reconstituire SysID”nu mai stiu ce sa fac.

Multumesc,
Andrea

PS Problema a aparut dupa ce am instalat ultima versiune 23.011/1. La o alta firma am introdus sumele pentru CO inainte de a instala noua versiune si acum si acolo este inactiv butonul de ”Modifica”

testing
30 January 2023, 07:29
Sper sa va ajute:


Versiunea 23.011/2(23.01.2023)
Versiunilesuntincrementatedupăurmătorulalgoritm:an ul,luna,numărversiunedin
luna/versiunea minoră.Dacă se face upgrade de la o versiune care are același număr înainte de
„/” (de exemplu:trecem de la versiunea 23.011/1la versiunea 23.011/2), nutrebuiesăexecutați
procedura de verificarede structuri, insa este necesara procedura de actualizare constante
(automata la install sau manuala pe fiecare firma) fiind introduse constante noi dela o versiune la
alta.
LISTE:
Mentor:
•Configurare liste–Coloanecalculate–clickdreapta Operator–s-a rezolvat eroarea de la
selectarea semnului;
MENTOR
S-areactivatoptiunea de Modific pe urmatoarele machete:
•Mentor:
-Constante la gramada-Detalii constanta;
-Interne-Emulare tastatura.
•Salarii:
-Salarizare-Concedii de odihna;
-Salarizare-Indicatorirealizare suplimentari;
-Salarizare-Salarii realizate-exceptii;
-Salarizare–Preavize;
-Stopaj-Calcul stopaj la sursa;
-Declaratii-Varsaminte pt. persoane cu handicap.

http://download.winmentor.ro/WinMentor/Versiunea_Curenta/WinMENTOR_EXE_corectii_versiunea_curenta/Modificari%20versiunea%20curenta.pdf

andrea
30 January 2023, 14:33
Multumesc, s-a rezolvat cu versiunea 23.011/2

raisa_diac
01 February 2023, 11:48
Buna ziua,

Am aceeasi problema cu butonul "modific" inactiv la Salarii realizate- exceptii. Am ultima varianta instalata, am dat refacere, verificare structuri, actualizare constante...Mai exista ceva ce ar trebui facut sa functioneze?

Irina
01 February 2023, 12:03
Problema a fost corectata si pe aceasta macheta. Luati versiunea la care fac referire si colegii de pe forum in postul de mai sus /2. Va dau si linkul cu sursa. Este doar un exe, se pune peste cel existent, nu e cu verificare de structuri.
http://download.winmentor.ro/WinMentor/Versiunea_Curenta/WinMENTOR_EXE_corectii_versiunea_curenta/

raisa_diac
01 February 2023, 12:10
perfect, a functionat, multumesc!