PDA

View Full Version : problema dupa rulare versiune noua



victor66
15 July 2022, 20:08
Buna ziua, am descarcat si dezarhivat versiunea 22.071_01 apoi am <rulat ca administrator>, am bifat toate cele 3 casute, la sfarsit am incercat sa intru in program si nu reuseac, ruleaza in gol <engage> , am inchis fortat, restart, dau sa intru iarasi aceeasi problema, am icercat sa actualizez cu urmatoarea versiune 22.071_2 si acelasi rezultat
Imi puteti spune ce gresesc?

andrea
17 July 2022, 14:11
Buna!

La fel patesc si eu. Doar ca il las minute bune (cred ca peste 15 minute) si intr-un final primesc mesaj "Probleme de protectie HASP SRM - HASP Licence Manager version too old (H0042)", dau ok si apoi merge fara probleme. Mentionez ca aceasta problema o am doar pe server, de pe statii se intra fara probleme in mentor.

Andrea

Irina
18 July 2022, 13:05
Incercati sa rulati versiunea de licence manager de pe ftp sa o inlocuiti pe cea existenta
http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/Drivere%20HASP%20&%20TOOLS/Licence%20Manager%20-%20doar%20pentru%20cheie%20retea/

Gabriel Mihalcea
18 August 2022, 08:53
Buna ziua, am descarcat si dezarhivat versiunea 22.071_01 apoi am <rulat ca administrator>, am bifat toate cele 3 casute, la sfarsit am incercat sa intru in program si nu reuseac, ruleaza in gol <engage> , am inchis fortat, restart, dau sa intru iarasi aceeasi problema, am icercat sa actualizez cu urmatoarea versiune 22.071_2 si acelasi rezultat
Imi puteti spune ce gresesc?

In folderul WINMENT aveti un folder care se numeste HASP. Redenumiti-l sau stergeti-l. Astfel nu va mai rula in gol.
Eroarea H0042 o primesc si eu, doar ca la inchiderea programului.