PDA

View Full Version : Import extrase



alexadi
16 July 2021, 09:13
Am si eu o interbare, legata de importul nou de extrase in format Mt940, banca romaneasca vad ca nu este inca suportata, avem sperante ca apare si pt ea importul?

Mai sunt si alte banci care nu sunt suportate, sa nu mai stresez clienti sa imi trimita si pe urma sa nu le pot folosi. Ma ajuta ca nu mai stau sa le culeg informatiile ci doar le modific.
Multumesc anticipat pentru raspuns

Irina
16 July 2021, 09:26
DIn cate stiu banca romaneasca nu este inca in lista. Sunt putine, parca raiffeisen si BT. Limitarile vin si de la softurile bancilor, nu numai din programul nostru. NU stiu in ce masura vom obtine informatii si ajutor din partea acestor banci pentru a implementa pentru toate.

alexadi
16 July 2021, 10:02
Multumesc pentru raspuns, am banuit ca e posibil sa fie si o problema de la lipsa informatiilor despre structura acestor fisiere. Sper ca aceste banci sa fie si ele mai deschise si sa ofere aceste informatii.

Fisier emis de banca romaneasca am eu acuma daca este nevoie de el as putea vorbi cu clientul si daca el este deacord sa il trimit catre dumneavostra pe un mail. Daca ajute aceste fisiere incerc sa vad daca gasesc si pe raiffaisen. E necesar doar sa imi ziceti

alexadi
21 February 2023, 13:21
Am si eu o intrebare, banca Romaneasca nu mai exista a fost preluata de catre EXIMBANK la acesta banca este suportat formatul de import MT940? si daca da cum sa fac ca acuma imi da eroare ca nu se suporta, am incercat sa schimb banca in nomencalator si tot imi da eroarea de nesuportare.

alexadi
01 March 2023, 09:43
Are cineva idee daca e de la faptul ca sunt preluate de la banca romaneasca conturile sau nici Eximbank nu este suportat?

petrisor
17 June 2023, 11:49
Buna ziua,
am un extras de cont (fisier .txt) in format MT940 de la Raiffeisen, dar când îi dau preluare nu se întâmplă nimic. Atașez și un printscreen. 1314 E vreo problemă de soft sau îmi scapă mie ceva? Mentionez ca am varianta standard. Multumesc!

Irina
19 June 2023, 09:10
Este prima data cand incercati importul sau pana acum a mers fara probleme si acum intampinati aceste probleme?

petrisor
20 June 2023, 11:24
E prima dată când încerc. Multumesc!

Irina
20 June 2023, 11:43
Va dau pasii pe care ii am eu pentru import. Atentie la constanta si la restul detaliilor
1318

Irina
20 June 2023, 13:49
S-ar putea sa fie o problema din program. Vom verifica .

Irina
20 June 2023, 17:07
Este bug din program, va urma exe de corectie. Probabil maine vom urca pe ftp in folderul cu exe de corectie

petrisor
21 June 2023, 15:00
Am pus noul executabil și funcționează. Mulțumesc!

alexadi
03 November 2023, 12:40
Buna dimineata, Extrasele de la exim bank Sunt sau nu suportate la import in mt940?

Irina
03 November 2023, 13:26
Lista cu bancile pentru care se face import: ING, BRD, Garanti, Unicredit, Transilvania, BCR, CreditEurope, OTP, AlphaNBank, Raiffeisen, CEC si Libra printr-un API al bancii

alexadi
20 November 2023, 09:53
Multumesc pentru raspuns e bine de stiut ce banci au aceasta functie de import activa. Aveti idee daca se va implementa si de la eximbank importul? Ca acum cu preluarea si a banci romaneasesti sunt destul de multe extrase unele din ele foarte lungi si ar fi de mare ajutor si pentru aceasta banca importul.
Multumesc anticipat pt raspuns.

Irina
20 November 2023, 10:49
Deocamdata ne ocupam doar de modificarile legislative pentru salarii. Nu stiu sa va spun daca si cand vom implementa si alte banci in acest meniu.

Opteron
04 February 2024, 12:24
Buna dimineata,
La winmentor simplu nu enterprise avem aceasta optiune de import mt940 ? daca da de unde se activeaza/configureaza ?

alexadi
04 February 2024, 12:43
Bancile pentru care functioneaza le-a spus dna Irina in postul nr 14, iar ca apelare in registrul de banca ai in dreapta sus langa plusul verde este si un plus albastru apesi pe el si alegi Import extrase MT940, si iti deschide fereastra de import, unde alegi tu calea unde ai fisierul, stiu ca se poate seta si un folder unde sa deschida direct dar nu mai stiu unde exact in contante generale, incearca in contstante la gramada si il gasesti cu mt940 la search sper ca nu am gresit cu nimic ca iti spun din memorie ca nu sunt acuma logat, ca altfel iti puneam si un print screen.

petrisor
05 February 2024, 09:11
Sunt curios dacă cineva importa de la BCR și Banca Transilvania in format mt940. Am sunat la cele doua banci, dar cel putin persoanele cu care am vorbit, sunt habarniste total. Le-am trimis si email dar degeaba.