PDA

View Full Version : Denumire articole pe randuri multiple



contab
23 September 2020, 12:55
La facturile de iesire cum se poate afisa denumirea articolelor pe randuri multiple? Dincolo era o constanta si semnul | la capat de rand.

tifreaf
25 January 2021, 20:12
La facturile de iesire cum se poate afisa denumirea articolelor pe randuri multiple? Dincolo era o constanta si semnul | la capat de rand.

Ce vrei sa fie afisat:
-vrei sa imparti un camp pe mai multe lini,
-sau vrei sa fie afisat un camp compus de ex. articol+observatii, (obsevatiile sa fie pe randul urmator)

Semnul "|" la capat de rand, trece pointerul la randul urmator, adica scri pe randul imediat urmator.

monica m
15 March 2021, 17:18
Ce vrei sa fie afisat:
-vrei sa imparti un camp pe mai multe lini,
-sau vrei sa fie afisat un camp compus de ex. articol+observatii, (obsevatiile sa fie pe randul urmator)

Semnul "|" la capat de rand, trece pointerul la randul urmator, adica scri pe randul imediat urmator.

Buna ziua,
am si eu urmatoarea intrebare.
Cum fac sa imi apara pe factura sub denumirea articolului, urmatorul text: timbru verde 0.05 lei/buc?
Numai la articolele care au taxa de timbru introdusa la taxe.
Nu gasesc acel camp de observatii de care ziceati mai sus.
Cumva la atribute?

Multumesc!

DragosE_WT
16 March 2021, 08:57
- coloana suplimentara (in documentatia de - AICI - (http://ftp.winmentor.ro/WMEnterprise/Documentatie/LISTE/Configurari/Coloane%20suplimentare%20(WME).pdf) este exemplificat cum sa aduci denumirea cotei de TVA; idem trebuie si pentru denumirea taxei, doar ca se face conexiunea cu NTaxe); cereti ajutor distribuitorului daca pare complicat;
- coloana etajata formata din denumirea articolului + coloana suplimentara adaugata la pasul anterior; aceasta coloana o veti folosi pe factura ca DenArticol, in detrimentul celei originale.

Sau, daca vreti dvs mai simplu (relativ), cum zicea colegul de mai sus, treceti la Obs (Alte caracteristici, Diverse, in dreapta jos, Descriere obiect) denumirea taxei, apoi aduceti acest camp (NArtObj.Obs) in locul coloanei suplimentare de mai sus si creati coloana etajata.

monica m
18 March 2021, 11:50
Multumesc, am sa incerc!

Spor la toate!

De unde iau alte documentatii?

monica m
18 March 2021, 12:25
DragosE_WT, unde gasesc si alte documentatii?

De exemplu ce ai trimit tu : ... in documentatia de - AICI - este exemplificat....

admin
18 March 2021, 16:20
Mai multe pdf-uri cu documentatie pentru WinMENTOR Enterprise gasiti aici: ftp://ftp.winmentor.ro/WMEnterprise/Documentatie/

DragosE_WT
19 March 2021, 09:17
"- AICI -" era link catre documentatie :)